LAJMI I FUNDIT:

Sensacionit të Dortmundit, Moukokos, ‘i pëlqen projekti dhe fusha e Chelseat’

Sensacionit të Dortmundit, Moukokos, ‘i pëlqen projekti dhe fusha e Chelseat’

Sulmuesi i Borussia Dortmundit, Youssoufa Moukoko, mesa duket ka shprehur preferencën e tij për një transferim të verës.

Reklama

18-vjeçarit i skadon kontrata në fund të sezonit, që do të thotë se ai madje mund të fillojë të flasë me klubet në janar për një parakontratë.

Gazetari i CBS, Ben Jacobs pretendon se ai ka një linjë të brendshme për atë që Moukoko po mendon ndërsa afati afrohet.

Ai tha për GiveMeSport: “Ajo që dimë është se Moukoko i pëlqen projekti dhe fusha e Chelseat”.

“Pra, Chelsea e konsideron veten në krye për momentin, por ka shumë kthesa që mund të ndodhin për shkak të situatës kontraktuale”.

“Dortmundi do të vazhdojë të flasë me lojtarin pas periudhës festive për të parë nëse ai do të nënshkruajë apo jo. Chelsea duhet të presë dhe ta kuptojë këtë”, ka vazhduar Jacobs. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
“Njerëzit mendojnë se jeta e futbollistit është perfekte, por u them se është shumë larg kësaj”, pjesë nga ditari plot ‘vuajtje’ i Reece James

“Njerëzit mendojnë se jeta e futbollistit është perfekte, por u them se është shumë larg kësaj”, pjesë nga ditari plot ‘vuajtje’ i Reece James

Premier League
‘Operacioni fshesa’ te Chelsea, lista e zezë e Pochettinos me 15 lojtarë

‘Operacioni fshesa’ te Chelsea, lista e zezë e Pochettinos me 15 lojtarë

Premier League
Nga një pamje ferri, në një parajsë të vërtetë për lojtarët - brenda terrenit stërvitor të Newcastle United

Nga një pamje ferri, në një parajsë të vërtetë për lojtarët - brenda terrenit stërvitor të Newcastle United

Premier League
Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Reagimi i Granit Xhakës kur tifozi i Arsenalit ia përmend bashkëshorten

Premier League
Negreira akuzon Barcelonën për ‘cinizëm’ dhe paralajmëron për ‘mashtrim procedural’

Negreira akuzon Barcelonën për ‘cinizëm’ dhe paralajmëron për ‘mashtrim procedural’

La Liga
Kane i thotë kryetarit të Tottenhamit ta shesë te Man Utd

Kane i thotë kryetarit të Tottenhamit ta shesë te Man Utd

Premier League
Kalo në kategori