Tifozi tetëvjeçar i futbollit, Bheem Goyal, i cili është një pacient me kancer dhe po luftën me këtë sëmundje, iu dha mundësia të luajë në portë për Seattle Sounders ndaj Borussia Dortmundit.

Është ëndërr e shumë fëmijëve që të luajnë për klubin e tyre të zemrës, por jo shumë e kanë këtë rast.

Fondacioni ‘Make e Wish’ ia siguroi djalit të ri përmbushjen e ëndrrës. Kjo shoqatë që merret me bamirësia dhe rastet me kancer, i ndihmon pacientët e rinj të përmbushin dëshirat e tyre.

Ata i kanë me klubin e MLS, Seattle Sounders dhe kanë ‘nënshkruan’ kontratë me tetëvjeçarin Bheem Goyal, duke ia dha atij mundësinë që të luajë në miqësoren e së enjtes kundër Borussia Dortmund, si portier.

Topi nisi nga mesi i fushës dhe shkoi te djaloshi që po ashtu e pasoi një herë, për të dal pastaj topi jashtë, që ai të zëvendësohej.

Në portë u kthye, Bryan Meredith. Për fat të keq për 29-vjeçarin, performanca e tij nuk ishte aq e mirë, pasi humbën 3-1 me golat e Marius Wolf, Paco Alcacer dhe Jadon Sancho.

Goyal para ndeshjes ka qëndruar me ekipin në stërvitje.

Stefan Frei që po ashtu është portier me shumë përvojë ka thënë se ka qenë e mrekullueshme që djaloshi ka ardhur në stërvitje. /Telegrafi/