LAJMI I FUNDIT:

Schumacher do të jetojë në Mallorca, në vilën që e bleu gruaja e tij

Schumacher do të jetojë në Mallorca, në vilën që e bleu gruaja e tij
Michael dhe Corinna Schumacher (Foto: Getty Images)

Michael Schumacher do të jetojë në Mallorca, në një vilë luksoze të cilën bashkëshortja e ish-kampionit të Formula 1, Corinna, e ka blerë në Andratx, rreth 20 minuta larg Palma de Mallorca, për 30 milionë euro.

Konfirmimi ka ardhur nga kryebashkiaku i qytetit, i cili ka thënë: “Mund ta konfirmoj zyrtarisht që Michael Schumacher do të akomodohet në qytetin tonë, gjithçka është gati për ta pritur”.


Michael dhe Corinna Schumacher (Foto: Getty Images)

Sipas revistës zvicerane L’Illustre, shërbimet policore në ishull janë njoftuar për mbërritjen e një vizitori shumë të rëndësishëm

Policia i ka marrë të gjitha masat për të ruajtur privatësinë e familjes. Në fakt, vetë familjarët e Schumacher nuk kanë preferuar ta komentojnë lajmin, transmeton SuperSport.

Gruaja e Schumacher blen një vilë luksoze në Mallorca, ndërkohë që nuk dihet gjendja shëndetësore e Michael
Lexo po ashtu Gruaja e Schumacher blen një vilë luksoze në Mallorca, ndërkohë që nuk dihet gjendja shëndetësore e Michael

Mallorca ka qenë gjithmonë destinacioni i preferuar i çiftit për të kaluar pushimet verore.

Vila ka qenë në pronësi të Florentino Perez (Foto: ultimahora.es)

Ishte një jetë perfekte e cenuar pikërisht nga ai aksident i tmerrshëm i 29 dhjetorit të vitit 2013, në Meribel të Francës.

Që nga ajo ditë, shëndeti i ish-kampionit të Formula 1 ka mbetur mister. Nuk është shfaqur qoftë një fotografi apo një dalje publike, çka ka shtuar bindjen se situata është shumë e rëndë, madje thuhet se Schumacher është në gjendje vegjetative.

Gjatë këtyre viteve, Schumi është kuruar në rezidencën Gland në Zvicër.

Ende nuk ka një informacion të saktë nëse akomodimi në Mallorca do të jetë i përkohshëm apo i përhershëm.

Në trend Magazina

Më shumë
Stresi i kundërpërgjigjet Xhulit, e fton t'i marrë 30 mijë eurot e premtuara në BBVK - publikon edhe video të parave në tavolinë

Stresi i kundërpërgjigjet Xhulit, e fton t'i marrë 30 mijë eurot e premtuara në BBVK - publikon edhe video të parave në tavolinë

Magazina
Bebe Rexha rrëzohet në skenë gjatë performancës në festivalin

Bebe Rexha rrëzohet në skenë gjatë performancës në festivalin "Coachella 2024"

Magazina
Stresi me akuza të rënda për Xhulin: U viktimizove me një video që ia ke dërguar vet personit dhe je dënuar nga Gjykata Finlandeze

Stresi me akuza të rënda për Xhulin: U viktimizove me një video që ia ke dërguar vet personit dhe je dënuar nga Gjykata Finlandeze

Magazina
Ish-banori i Big Brother VIP Kosova 1: Gani Gërmia më kërkoi para për intervistë

Ish-banori i Big Brother VIP Kosova 1: Gani Gërmia më kërkoi para për intervistë

Magazina
Sara dhe Bardhi së shpejti prindër, Bora Zemani i bën dhuratën e parë bebit të çiftit

Sara dhe Bardhi së shpejti prindër, Bora Zemani i bën dhuratën e parë bebit të çiftit

Magazina
Debate të ashpra në BBVA: Erjola dhe Egla s’i ndalin përplasjet

Debate të ashpra në BBVA: Erjola dhe Egla s’i ndalin përplasjet

Magazina
Kalo në kategori