LAJMI I FUNDIT:

Schmeichel thotë se është krenar që ka një kapiten si Kjaer – pas incidentit tragjik të Eriksenit

Schmeichel thotë se është krenar që ka një kapiten si Kjaer – pas incidentit tragjik të Eriksenit

Portieri i Danimarkës, Kasper Schmeichel është krenar që ka Simon Kjaer si kapiten në ekipin kombëtar dhe thotë se Christian Eriksen jetoi diçka që nuk mund ta dinë.

Reklama

Eriksen është i qëndrueshëm në spital pasi u rrëzua në sfidën e Danimarkës kundër Finlandës të shtunën. Mesfushori i Interit pësoi një sulm në zemër dhe iu dha CPR urgjente në fushë.

Lojtarët e Danimarkës ishin në gjendje të flisnin me Eriksen përmes telefonit të nesërmen.

Fjalët e para që Eriksen u tha bashkëlojtarëve pas momentit që sa nuk i kushtoi me jetë
Lexo po ashtu Fjalët e para që Eriksen u tha bashkëlojtarëve pas momentit që sa nuk i kushtoi me jetë

“Ishte e bukur ta shihje atë të buzëqeshte dhe të qeshte dhe të ishte vetvetja dhe thjesht të ndjeje se është atje. Ishte një përvojë e shkëlqyer dhe diçka që më ka ndihmuar shumë”, ka thënë Schmeichel për DR.

“Unë e njoh gruan e tij dhe fëmijët e tij, është një situatë absurde. Gjëja më e rëndësishme është që ai të ndihet mirë tani, ai ka përjetuar diçka që nuk mund ta dimë”.

Schmeichel konfirmon se UEFA e kërcënoi Danimarkën pas incidentit tragjik të Eriksenit
Lexo po ashtu Schmeichel konfirmon se UEFA e kërcënoi Danimarkën pas incidentit tragjik të Eriksenit

Mbrojtësi i Milanit, Simon Kjaer i dha ndihmën e parë shokut të tij të skuadrës, duke e parandaluar atë që të gëlltiste gjuhën dhe ta vendoste në pozicionin e rimëkëmbjes para se të fillonte CPR.

“Unë jam tepër krenar që kam Kjaer si kapiten”, deklaroi portieri.

Milani e konsideron që ta bëjë Kjaerin, kapiten të skuadrës - pas veprimit heroik ku i shpëtoi jetën Eriksenit
Lexo po ashtu Milani e konsideron që ta bëjë Kjaerin, kapiten të skuadrës - pas veprimit heroik ku i shpëtoi jetën Eriksenit

“Nuk u habita që ai bëri atë që bëri, ai ka një njerëzim të jashtëzakonshëm. Gjithashtu, Simon dhe Christian kanë kaluar shumë kohë së bashku në Milano”.

Sipas raportimeve në Itali, Milani po mendon gjithashtu ta bëjë Kjaer kapitenin e tyre për sezonin e ardhshëm. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Al Khelaifi i kundërpërgjigjet Messit: Me gjithë respektin, por ne jemi një klub francez

Al Khelaifi i kundërpërgjigjet Messit: Me gjithë respektin, por ne jemi një klub francez

Ligue 1
Shënoi dhe asistoi në rikthimin spektakolar të Barçës, por Cancelo me kritika të ashpra ndaj vetës: Kam bërë ndeshje të keqe

Shënoi dhe asistoi në rikthimin spektakolar të Barçës, por Cancelo me kritika të ashpra ndaj vetës: Kam bërë ndeshje të keqe

La Liga
Bayerni planifikon shkarkimin e Tuchel, identifikon zëvendësuesin e tij

Bayerni planifikon shkarkimin e Tuchel, identifikon zëvendësuesin e tij

La Liga
Marcus Rashford bën aksident me makinën e tij, kjo është gjendja e tij

Marcus Rashford bën aksident me makinën e tij, kjo është gjendja e tij

Premier League
Tifozët ofenduan gruan e Jamie Vardyt - ai shënon dhe shkon feston para tyre

Tifozët ofenduan gruan e Jamie Vardyt - ai shënon dhe shkon feston para tyre

Ligat tjera
Bruno Fernandes hoqi dorë nga çmimi si ‘Lojtar i ndeshjes’ – ai ia dhuroi Evansit që kishte paraqitjen e 200-të me Man Utd

Bruno Fernandes hoqi dorë nga çmimi si ‘Lojtar i ndeshjes’ – ai ia dhuroi Evansit që kishte paraqitjen e 200-të me Man Utd

Premier League
Kalo në kategori