LAJMI I FUNDIT:

Saul objektivi kryesor i Barcelonës, por kampioni i Spanjës fillimisht duhet të shes për ta transferuar atë

Saul objektivi kryesor i Barcelonës, por kampioni i Spanjës fillimisht duhet të shes për ta transferuar atë
Saul Niguez. (Photo by Denis Doyle/Getty Images)

Barcelona duket se do të futet fuqishëm në tregun e transferimeve gjatë afatit kalimtar të janarit.

Gjiganti katalunas ka për objektiv të përforcohet në repartin e mesfushës dhe tanimë ka një objektiv madhor.

Mesfushori spanjoll, Saul Niguez është objektivi kryesor i Barcelonës për këtë repart, pasi kataluansit e përcjellin prej kohësh yllin e Atleticos.

Mundo Deportivo ka raportuar se Barcelona është gati ta paguajë klauzolën e lojtarit prej 150 milionë euro.

Saul Niguez. (Photo by Sam Greenwood/Getty Images)

Por fillimisht kampioni në fuqi i Spanjës duhet të shes lojtar për të mbledhur fonde për transferimin e Saulit.

Lojtari i parë që pritet të largohet është kroati Ivan Rakitic, nga shitja e të cilit Barcelona synon të fitojë mbi 40 milionë euro.

25-vjeçari Saul Niguez ka shprehur edhe më parë dëshirën për të luajtur në Camp Nou, ndërsa interesim të madh për të kanë shprehur edhe dy skuadrat nga Manchesteri, City dhe United. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Skena të tmerrshme në ndeshjen Betis-Bilbao: Gjakoset gjyqtarja anësore

Skena të tmerrshme në ndeshjen Betis-Bilbao: Gjakoset gjyqtarja anësore

La Liga
E larguan për pesë milionë euro, Interi dëshiron ta rikthejë lojtarin që po shkëlqen te rivali i Serie A

E larguan për pesë milionë euro, Interi dëshiron ta rikthejë lojtarin që po shkëlqen te rivali i Serie A

Serie A
Van Dijk, heroi i Liverpoolit: Reds mposhtin Chelsean dhe fitojnë Carabao Cup

Van Dijk, heroi i Liverpoolit: Reds mposhtin Chelsean dhe fitojnë Carabao Cup

Premier League
Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Ndërkombëtare
Ernest Muçi shënon golin e parë me fanellën e Besiktasit, goditja nga distanca dhe topi në rrjetë

Ernest Muçi shënon golin e parë me fanellën e Besiktasit, goditja nga distanca dhe topi në rrjetë

Ligat tjera
Dy yjet e Manchester United drejt Arabisë Saudite – klubi anglez i bleu për 120 milionë euro

Dy yjet e Manchester United drejt Arabisë Saudite – klubi anglez i bleu për 120 milionë euro

Premier League
Kalo në kategori