LAJMI I FUNDIT:

Sassuolo 1-2 Inter, notat e lojtarëve

Sassuolo 1-2 Inter, notat e lojtarëve

Interi ka marrë një fitore të madhe me rikthim në udhëtim te Sassuolo, duke triumfuar me rezultat 2-1 në ndeshjen e vlefshme për javën e shtatë në Serie A.

Reklama

Ekipi i Simone Inzaghit i është kthyer fitores pas barazimit me Atalantas dhe ka vazhduar sezonin pa humbje edhe pas shtatë ndeshjesh, ku ka pesë fitore dhe dy barazime deri tani.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Domenico Berardi (22’) për vendasit, ndërsa për mysafirët shënuan Edin Dzeko (58’) dhe Lautaro Martinez (78’).

Interi fiton me rikthim ndaj Sassuolos dhe vazhdon sezonin pa humbje
Lexo po ashtu Interi fiton me rikthim ndaj Sassuolos dhe vazhdon sezonin pa humbje

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte portieri i Nerazzurrëve, Samir Handanovic, i cili pas disa pritjeve bravuroze u notua me 8.3.

Në anën tjetër, nota më e ulët e ndeshjes shkoi për portierin e vendasve, Andrea Consigli që u vlerësua me notë 5.9.

Notat e lojtarëve

/Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Skena të jashtëzakonshme nga Arabia Saudite: 65 mijë tifozë e mirëpritën Benzeman në prezantim

Ligat tjera
Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Finalja e Ligës së Kampionëve: Vendi, koha, të rejat, formacionet e mundshme, yjet që duhen ndjekur

Liga e Kampionëve
Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ai vuajti dhe u refuzua për shkak të pamjes së tij - tani është hero pasi i solli West Hamit trofeun pas 43 vitesh

Ligat tjera
Aguero: Interi ka një nga sulmet më të mira në Evropë

Aguero: Interi ka një nga sulmet më të mira në Evropë

Liga e Kampionëve
Zidane ka refuzuar PSG-në, në listë tre trajnerë të tjerë

Zidane ka refuzuar PSG-në, në listë tre trajnerë të tjerë

Ligue 1
Xavi flet për mos transferimin e Messit dhe ardhjen e mundshme të Neymarit

Xavi flet për mos transferimin e Messit dhe ardhjen e mundshme të Neymarit

La Liga
Kalo në kategori