LAJMI I FUNDIT:

“Sanchez nuk është lojtar i klasit botëror”

“Sanchez nuk është lojtar i klasit botëror”
Reklama

Ish-sulmuesi i Anglisë, Alan Shearer i qëndron pas këmbënguljes së tij se Sergio Aguero është lojtari i vetëm i klasit në Ligën Premier, pavarësisht shfaqjes magjike të yllit Arsenalit, Alexis Sanchez, kundër West Ham.

Performanca virtuoze e Alexis Sanchezit në fitoren 5-1 të Arsenalit ndaj West Hamit nuk ishte e mjaftueshme për të bindur Alan Shearerin se kiliani është një lojtar i klasit botëror.


Shearer: Ka vetëm një lojtar të klasit botëror në Ligën Premier (Video)
Lexo po ashtu Shearer: Ka vetëm një lojtar të klasit botëror në Ligën Premier (Video)

Kiliani shënoi hat-trik në një fitore e cila i zhvendos ‘Gunnersat’ në vendin e dytë në Ligën Premier, por ish-sulmuesi anglez mendon se ngurrimi i Arsene Wenger për të luajtur me yllin e tij si një qendërsulmues në të kaluarën do të thotë se ai nuk mund të konsiderohet ndër më të mirë në botë.

“Ajo që unë do të them është se Arsenali janë një ekip shumë më i mirë këtë vit për shkak të tij”, ka thënë ish-sulmuesi i Anglisë për BBC, përcjell Telegrafi.

Wenger lavdëron Sanchezin pas het-trikut të shënuar
Lexo po ashtu Wenger lavdëron Sanchezin pas het-trikut të shënuar

“Dhe unë do të të pyes Arsene Wenger, në qoftë se ai është i klasit botëror, pse ai ka marrë dy vjet për të luajtur me atë në qendër të sulmit?”, përfundoi Shearer.

Shearer më parë ka thënë se sulmuesi i Manchester Cityt, Sergio Aguero është ‘lojtari i vetëm i vërtetë i klasit botëror që kemi në Premierligë tonë’, por e pranojnë se  në qoftë se ai ndihmon Arsenalin për të fituar titullin këtë sezon, Sanchez do të jetë në rangun e njëjtë me argjentinasin. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Harrojeni “Fadil Vokrrin”, fusha e përmbytur nga ‘uji dhe lloçi’ në Lubjanë vjedh gjithë vëmendjen para ndeshjes në Ligën e Konferencës

Harrojeni “Fadil Vokrrin”, fusha e përmbytur nga ‘uji dhe lloçi’ në Lubjanë vjedh gjithë vëmendjen para ndeshjes në Ligën e Konferencës

Ndërkombëtare
Genc Nuza bëhet viral në rrjetet sociale, ndërpreu dy herë ndeshjen mes HJK Helsinki dhe Aberdeen

Genc Nuza bëhet viral në rrjetet sociale, ndërpreu dy herë ndeshjen mes HJK Helsinki dhe Aberdeen

Ndërkombëtare
Liverpooli bëhet skuadra e parë që arrin një moment historik për një klub anglez

Liverpooli bëhet skuadra e parë që arrin një moment historik për një klub anglez

Ndërkombëtare
Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Man City gati të 'lehtësojë largimin' e lojtarit për shkak të marrëdhënieve të këqija me Guardiolën

Premier League
Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

Bellingham dhe Real Madridi në mes të një udhëkryqi - anglezi mund ta humbë sezonin dhe Euro 2024

La Liga
Maldini thyen heshtjen pas shkarkimit e tij nga Milani, tregon gjithë detajet

Maldini thyen heshtjen pas shkarkimit e tij nga Milani, tregon gjithë detajet

Serie A
Kalo në kategori