Këngëtarja e njohur shqiptare, Samanta Karavella, ka prezantuar së fundmi për publikun këngën e saj më të re.

“Pse” titullohet kënga e re e saj, e cila është ritmike dhe i dedikohet një lidhje të komplikuar mes një çifti.

Muzika dhe orkestrimi janë realizuar nga Alfred Sula, gjersa për tekstin është kujdesur MUMA, emri i vërtetë i të cilit është Endrit Mumajesi.

Foto: Samanta/YouTube

Kënga është vizualizuar me klip, i cili është portretizuar kryesisht nën ngjyrën e kuqe, me rastin edhe të festës së të dashuruarve.

Të gjitha lajmet nga Estrada Shqiptare Të gjitha lajmet nga Estrada Shqiptare

Samanta përndryshe është gjithnjë aktive te publiku me prurje muzikore, të cilat po priten mirë nga fansat e saj.

“Pse” pritet të jetë suksesi i saj i radhës. /Telegrafi/