LAJMI I FUNDIT:

Saka e mposht De Gean me një super gol për t’i dhënë epërsinë Arsenalit

Saka e mposht De Gean me një super gol për t’i dhënë epërsinë Arsenalit

Arsenali ia ka dalë t’i përmbysë shifrat në derbin ndaj Manchester United që po luhet në kuadër të javës së 21-të në Ligën Premier.

Derisa pjesa e parë përfundoi 1-1, e dyta ka filluar edhe më furishëm.

Ishte minuta e 53-të e takimit, kur Arsenali realizoi për 2-1.


Me një super gol nga distanca, Bukayo Saka ia doli ta mposht David de Gean, përkundër zgjatjes së këtij të fundit, me Tomiyasun që ishte asistuesi. /Telegrafi/

https://twitter.com/Wotyyt/status/1617216167218749442

Në trend Sport

Më shumë
Dy vite pasi ‘injoroi’ ofertën e tyre, top ylli i jep dritën e gjelbër Arsenalit ta transferojë atë

Dy vite pasi ‘injoroi’ ofertën e tyre, top ylli i jep dritën e gjelbër Arsenalit ta transferojë atë

Premier League
Heroi i Spanjës në Euro 2024 doli nga berberi për t'u befasuar nga ajo që po shihet në rrugë

Heroi i Spanjës në Euro 2024 doli nga berberi për t'u befasuar nga ajo që po shihet në rrugë

Përfaqësueset
Ekziston që 11 vite dhe u krijua nga disa shokë që po pinin në një lokal - kundërshtari i mundshëm i Chelseat në Ligën e Konferencës

Ekziston që 11 vite dhe u krijua nga disa shokë që po pinin në një lokal - kundërshtari i mundshëm i Chelseat në Ligën e Konferencës

Ligat tjera
Barcelona e gjen në Rusi një tjetër kandidat potencial për ta përforcuar mesfushën

Barcelona e gjen në Rusi një tjetër kandidat potencial për ta përforcuar mesfushën

La Liga
Juventusi i Thiago Mottas me afrimet dhe objektivat kryesorë - formacioni i mundshëm

Juventusi i Thiago Mottas me afrimet dhe objektivat kryesorë - formacioni i mundshëm

Serie A
Klubi i njohur anglez bën thirrje që trajneri i tyre të marrë drejtimin e Anglisë

Klubi i njohur anglez bën thirrje që trajneri i tyre të marrë drejtimin e Anglisë

Ndërkombëtare
Kalo në kategori