LAJMI I FUNDIT:

Sa e rrallë, aq edhe e çuditshme: Bashkëpronari i Chelseat dëgjon tifozët se kë duhet transferuar dhe kë larguar nga “Stamford Bridge”

Sa e rrallë, aq edhe e çuditshme: Bashkëpronari i Chelseat dëgjon tifozët se kë duhet transferuar dhe kë larguar nga “Stamford Bridge”

Todd Boehly u quajt “pronari më qesharak në historinë e Ligës Premier League” pasi ai mori pjesë në një bashkëbisedim në Tëitter me tifozët e Chelseat.

Reklama

Miliarderi amerikan – i cili mori pronësinë e klubit nga Roman Abramovich në maj – ishte i gëzuar pas fitores 1-0 të Bluve ndaj Crystal Palace.

Tifozët e Chelseat diskutuan performancën dhe lojtarët që do të donin t’i shihnin të bashkoheshin dhe të largoheshin nga klubi.

Todd Boehly dëgjoi një bisedë në Twitter të tifozëve të Chelseat

Diskutimi vazhdoi ndërsa Boehly u rendit si një “dëgjues” i cili la fansat në internet të habitur.

Njëri tha: “Todd Boehly duke dëgjuar një ‘space’ ​​të Chelsea në Twitter! Ne kemi pronarin më të mirë në botë!”.

Një tjetër tha: “Nuk mund të besoj se Todd Boehly ishte në një ‘space’ ​​në Twitter dhe baza jonë e fansave sapo fillon të listojë lojtarët që duan gjatë dy afatet e ardhshme të transferimeve. Pronari më qesharak në historinë e Ligës Premier”.

Njëri shtoi: “Todd Boehly në një ‘space’ ​​të Chelseat në Twitter, ky njeri nuk është i vërtetë, më thuaj cili pronar tjetër do ta bënte këtë”.

Një tjetër shtoi: “Boehly është pronari më qesharak i të gjitha kohërave”.

Manjati ka bërë 14 nënshkrime që nga blerja e klubit, së fundmi duke rrëmbyer nga dora dy shënjestrat e Arsenalit si, Joao Felix dhe Mykhailo Mudryk. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Historia e trishtë e boksierit Prichard Colon është bërë virale përsëri

Historia e trishtë e boksierit Prichard Colon është bërë virale përsëri

Boks
Planifikimi i Real Madridit: Ishte një plan i matur në mënyrë perfekte, por Benzema e ‘shpërtheu’

Planifikimi i Real Madridit: Ishte një plan i matur në mënyrë perfekte, por Benzema e ‘shpërtheu’

La Liga
Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, injoron portugezin CR7

Ronaldo zgjedh formacionin më të mirë të të gjitha kohërave, injoron portugezin CR7

Ndërkombëtare
Tuchel befason me fjalët e tij: Jo Bayerni, kjo skuadër është më e forta në Gjermani

Tuchel befason me fjalët e tij: Jo Bayerni, kjo skuadër është më e forta në Gjermani

Bundesliga
Xavi: Erdhi Rakitic dhe unë duhej të shkoja në Katar në moshën 35-vjeçare

Xavi: Erdhi Rakitic dhe unë duhej të shkoja në Katar në moshën 35-vjeçare

La Liga
Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

Xavi shkrihet së qeshuri ku i bëhet një pyetje për dy legjendat e Real Madridit – Barcelona luan kundër tyre brenda pesë ditëve

La Liga
Kalo në kategori