LAJMI I FUNDIT:

Rudiger u tall me Asanon gjatë ndeshjes me një vrapim që nuk i ka hije një profesionisti – por në fund japonezët festuan para syve të tij

Rudiger u tall me Asanon gjatë ndeshjes me një vrapim që nuk i ka hije një profesionisti – por në fund japonezët festuan para syve të tij

Ylli i Gjermanisë, Antonio Rudiger, bëri një tallje më njërin nga lojtarët e Japonisë, kur ishin duke fituar 0-1, por në fund humbën 2-1.

Ilkay Gundogan i dha epërsinë skuadrës së Hansi Flick në pjesën e parë, përpara se dy golat e pjesës së dytë nga skuadra japoneze të përfundonin një rikthim mahnitës për samurajët.


Një moment qesharak ishte gjatë ndeshjes, kur mbrojtësi i Real Madridit ndoqi një top të gjatë ndërsa lëvizte përpara Takuma Asano dhe vendosi të ndryshojë qëndrimin e tij të vrapimit në një mënyrë që fansat e përshkruan si sfilatë dhe qëndrim prej jo profesionisti.

https://twitter.com/pundit_jay/status/1595432859397156866

Megjithatë, skuadra japoneze qeshi e fundit pasi më pas shënoi dy herë për të fituar të tre pikët.

Ritsu Doan shënoi në portën e Manuel Neuer pë të barazuar, ndërsa Takuma Asano shënoi për epërsi e japonezëve.

Më pas, erdhën skenat mahnitëse ku shihej Asano të hakmerrej ndaj Rudigerit.

Gjermania pas kësaj humbje është në një pozitë të vështirë tashmë në Kupën e Botës, pasi ata përballen më pas me Spanjën dhe nuk kanë marrë ende asnjë pikë./Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038

Inteligjenca Artificiale parashikon çdo fitues të Topit të Artë deri në vitin 2038

Ndërkombëtare
Hummels shpërthen keq ndaj trajnerit të Dortmundit para finales me Real Madridin

Hummels shpërthen keq ndaj trajnerit të Dortmundit para finales me Real Madridin

Liga e Kampionëve
Kyle Walker shpjegon pse futbollistët mbulojnë gojën ndërsa flasin mes vete

Kyle Walker shpjegon pse futbollistët mbulojnë gojën ndërsa flasin mes vete

Premier League
Girona kërkon të përforcohet për Ligën e Kampionëve, kërkon lojtarin e larguar nga Liverpool

Girona kërkon të përforcohet për Ligën e Kampionëve, kërkon lojtarin e larguar nga Liverpool

La Liga
Hansi Flick 'i beson' yllit 21-vjeçar të Barcelonës më shumë se Gavit

Hansi Flick 'i beson' yllit 21-vjeçar të Barcelonës më shumë se Gavit

La Liga
Flick e ndalon Barcelonën të shesë një lojtar pavarësisht ofertës 50 milionëshe

Flick e ndalon Barcelonën të shesë një lojtar pavarësisht ofertës 50 milionëshe

La Liga
Kalo në kategori