LAJMI I FUNDIT:

Rrobat tuaja thahen ngadalë në tel? Nëse dëshironi që për 15 minuta ta hiqni lagështinë, bëni një gjë me peshqir

Rrobat tuaja thahen ngadalë në tel? Nëse dëshironi që për 15 minuta ta hiqni lagështinë, bëni një gjë me peshqir

Nëse dëshironi që shpejt të thahen rrobat mund ta përdorni këtë truk!

Tharja e rrobave në ambient të jashtëm, në tel, di të zgjasë, aq më parë kur janë duke u ulur gradualisht gjithnjë e më shumë temperaturat.


Ata të cilët kanë makinë për tharje të rrobave apo makinë të zakonshme me opsionin për tharje, janë fatlumët e vërtetë.

Në qoftë se dëshironi që rrobat sa më parë të thahen, ekziston një truk i thjeshtë, i cili do t’ju kursejë si kohën ashtu edhe rrymën elektrike, transmeton Telegrafi.

Kështu, një nënë ka ndarë një truk shumë gjenial i cili për 15 minuta do t’i thajë rrobat pa u lodhur fare.

“Dëshironi që rrobat e njoma të thahen sa më parë?”, ka pyetur ajo në fillim të videos dhe ka shtuar që e gjitha që duhet ta bëni është që në makinën e tharjes së rrobave të futni një peshqir të thatë në 15 minuta dhe, pasi këtyre 15 minutave, nxirrni nga makina.

Në këtë mënyrë peshqiri i thatë do të mbledhë lagështinë nga rrobat e njoma, ndërsa ju procesin e tharjes do ta përshpejtoni për 30 për qind.

Njerëzit komentuan me entuziazëm idenë e saj dhe shumica thanë se ky truk funksionon në të vërtetë.

Shikoni videon:

#homeliving #lifehack #house ♬ Peaches – Justin Bieber

/Telegrafi/

Në trend Stil

Më shumë
Ndiqni tenjat nga shtëpia: Mjafton ta vendosni këtë bimë në dollap

Ndiqni tenjat nga shtëpia: Mjafton ta vendosni këtë bimë në dollap

Bëje vet
Të preferuarit e fatit: 1 janari 2024 pritet të jetë fatlum për tri shenja

Të preferuarit e fatit: 1 janari 2024 pritet të jetë fatlum për tri shenja

Astrologji
Në këtë shtet evropian femrat kanë gjoksin më të madh në botë!

Në këtë shtet evropian femrat kanë gjoksin më të madh në botë!

Lifestyle
Pesë ushqime që duhet të hahen në të njëjtën ditë kur gatuhen ose hapen, për të shmangur sëmurjen

Pesë ushqime që duhet të hahen në të njëjtën ditë kur gatuhen ose hapen, për të shmangur sëmurjen

Këshilla Lifestyle
Mënyra më e thjeshtë për ta bërë shtëpinë të aromatizuar

Mënyra më e thjeshtë për ta bërë shtëpinë të aromatizuar

Bëje vet
E shihni njeriun në këtë enigmë? Fytyra e tij vihet re vetëm nga më inteligjentët

E shihni njeriun në këtë enigmë? Fytyra e tij vihet re vetëm nga më inteligjentët

Stil
Kalo në kategori