LAJMI I FUNDIT:

Rritet ndjeshëm vlera e Amir Rrahmanit

Rritet ndjeshëm vlera e Amir Rrahmanit

Kapiteni i Kosovës, Amir Rrahmani, vazhdon të ketë rritje të madhe në tregun e futbollistëve.

Tashmë vlera e kapitenit të Kosovës, Amir Rrahmani është dyfishuar në Transfermarkt, ueb faqe kjo që merret me vlerat e lojtarëve dhe klubeve.

Qendërmbrojtësi në këtë ueb faqe kushtonte diku rreth gjashtë milionë euro, por forma e mirë ka bërë që të dyfishohet vlera në 12 milionë euro.

Amiri për momentin luan te Hellas Verona ndërsa ka nënshkruar kontratë me Napolin dhe do t’i bashkohet në fund të sezonit.

Kurse kur do të transferohet te “Napolitanët” do të fitojë rreth 1.8 milionë euro në sezon.

Këtë sezon Rrahmani ka pasur rol të rëndësishëm te Verona duke qenë i pranishëm në 24 paraqitje në të gjitha garat.

Verona është e gjashta në renditjen e Serie A. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

UEFA hap procedurë disiplinore ndaj Shqipërisë pas ndeshjes me Italinë

Kombëtarja e Shqipërisë
Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Shqiptarët dhe serbët u përleshën në qendër të Gelsenkirchen

Përfaqësueset
Anglia në epërsi ndaj Serbisë - gol dhe rekord për Jude Bellingham

Anglia në epërsi ndaj Serbisë - gol dhe rekord për Jude Bellingham

Përfaqësueset

"Chiesa dhe Barella mund të luanin edhe në 2006-tën, Dimarcon do ta zëvendësoja menjëherë" - Totti flet pas ndeshjes me Shqipërinë

Përfaqësueset
Përzgjedhësi i Holandës, Ronald Koeman, neveriti tifozët e futbollit pasi u kap duke futur gishtin nga hunda në gojë

Përzgjedhësi i Holandës, Ronald Koeman, neveriti tifozët e futbollit pasi u kap duke futur gishtin nga hunda në gojë

Përfaqësueset
Real Madridi fut në listën e dëshirave sensacionin e Serie A  - ai kushton 30 milionë euro

Real Madridi fut në listën e dëshirave sensacionin e Serie A - ai kushton 30 milionë euro

La Liga
Kalo në kategori