Aktorja hollivudiane, Salma Hayek, ka rrëfyer se e kishte pasur shumë të vështirë me coronavirusin.

Ylli i famshëm duke folur për revistën Variety tha se ajo u mor me sëmundjen gjatë ditëve të para të pandemisë, por vendosi të mos fliste publikisht.

Hayek tha se ajo kishte një rast të rëndë me COVID-19 dhe se ajo kaloi shtatë javë në shtëpi me mjekun e saj i cili iu lut që të shkonte në spital pasi ishte shumë e sëmurë.

“Unë thashë jo, faleminderit. Unë preferoj të vdes në shtëpi”, ka deklaruar aktorja, transmeton KP.

(Foto: Instagram/salmahayek)

Shumë të famshëm, përfshirë aktorët Tom Hanks dhe Gwyneth Paltrow, prezantuesin televiziv Ellen, këngëtarin e operës Placido Domingo dhe shoferin e Formula 1, Lewis Hamilton, kanë marrë sëmundjen, megjithëse shumë kanë përjetuar vetëm simptoma të lehta.

Ylli i filmit “Frida” tha se asaj iu dha oksigjen në një moment. Një vit më vonë, ende nuk është shëruar plotësisht nga sëmundja, zbuloi Hayek.

Sidoqoftë, puna me regjisorin e shquar Scott Ridley në filmin e tij të ri “Gucci House” e ndihmoi të rimarrë forcën. Filmi, i cili bazohet në një histori të vërtetë, përmban yje të tillë si Al Pacino, Adam Driver dhe Lady Gaga. Hayek luan një ‘profet’ që ndihmon ish-gruan e Mauricio Gucci të vrasë burrin e saj.