LAJMI I FUNDIT:

Rrëfehet protagonistja kryesore e serialit “The Queen’s Gambit”: Nuk e prisja kurrë një sukses të tillë

Rrëfehet protagonistja kryesore e serialit “The Queen’s Gambit”: Nuk e prisja kurrë një sukses të tillë

Ajo i pushtoi fansat me performancën e saj si kampionia e shahut Beth Harmon në shfaqjen jashtëzakonisht të famshme të Netflix, “The Queen’s Gambit”.

Reklama

Dhe Anya Taylor-Joy ka hapur suksesin e saj të sapo gjetur që nga seriali, duke shpjeguar se ajo ‘nuk ka provuar kurrë’ diçka të tillë më parë, shkruan DailyMail.

Duke dalë në episodin e së premtes në ‘Graham Norton Show’ përmes një video-lidhje, aktorja, 24 vjeçe, përshkroi për herë të parë përvojën e saj në këtë serial.

Ajo pranoi që pasi pa veten në reklamën e madhe në Los Angeles, asaj iu desh të ‘largohej ’sepse u trondit duke parë suksesin e saj.

Ajo shpjegoi: “Pas karantinës unë isha akoma shumë e lagësht, kështu që shkova për një shëtitje në katër të mëngjesit dhe përfundova në Bulevardin Sunset dhe ishte një ‘billboard’ gjigant i fytyrës sime”.

“Unë kurrë nuk e kam provuar atë më parë në jetën time dhe u ktheva menjëherë dhe u largova sepse ishte shumë”, tha ajo.

Seriali i Netflix ka fituar adhurues midis profesionistëve të shahut, për vërtetësinë e strategjive të lojës dhe për stilin mahnitës të gjashtëdhjetave.

Kur u pyet nga Graham, 57 vjeçe, pse ajo mendon se “The Queen’s Gambit” ka qenë kaq i suksesshëm, Anya tha se mendonte se varet nga ‘pasioni’ i Beth për shahun.

Ajo vazhdoi: “Unë mendoj se janë disa gjëra të ndryshme. Është një histori e shpengimit dhe është mirë të dihet se mund t’i mposhtni demonët tuaj në atë mënyrë, por gjithashtu pasioni është thjesht emocionues”.

“Kur e shihni se sa e pasionuar është ajo (Beth) ndaj shahut, kjo thjesht ju tërheq. Dhe është me të vërtetë e bukur për t’u parë”, shtoi aktorja.

Ylli i Çmimeve ‘Emma’ zbuloi gjithashtu se ajo shikonte seritë e vjetra të serialit “The Great British Bake Off” ndërsa po xhironte për serialin e Netflix.

“Të qenit në hapësirën e Beth-it gjatë gjithë kohës ishte një përvojë mjaft intensive dhe nuk e kisha përjetuar kurrë më parë”, tha Anya. /Telegrafi/


Në trend Magazina

Më shumë
Prezantuesja kroate dhe legjenda Hierro janë në pritje të fëmijës së parë të përbashkët

Prezantuesja kroate dhe legjenda Hierro janë në pritje të fëmijës së parë të përbashkët

Magazina
Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Xhuli shkon në mbrëmje të maturës, zgjedh një nga 300 djem kandidatë për t'u bërë shoqëruese

Magazina
E njohur për figurën e admiruar trupore, Ana Kabashi josh në pozat me bikini

E njohur për figurën e admiruar trupore, Ana Kabashi josh në pozat me bikini

Magazina
Blero i bën një dedikim emocional të dashurës së re për ditëlindje: I yti që nga prekja e parë, i yti përjetësisht

Blero i bën një dedikim emocional të dashurës së re për ditëlindje: I yti që nga prekja e parë, i yti përjetësisht

Magazina
Fjolla Morina thotë se familja e saj ka prejardhjen nga Familja Haklaj në Tropojë

Fjolla Morina thotë se familja e saj ka prejardhjen nga Familja Haklaj në Tropojë

Magazina
Ibrahimovic ka më shumë se 20 vite karrierë pas vetes, ndërsa periudha më e vështirë në jetë lidhet me djalin e tij

Ibrahimovic ka më shumë se 20 vite karrierë pas vetes, ndërsa periudha më e vështirë në jetë lidhet me djalin e tij

Magazina
Kalo në kategori