Kapiteni i Përfaqësueses së Kosovës, Amir Rrahmani ka folur në konferencë për shtyp para ndeshjes me Anglinë.

Kosova është nikoqire e Anglisë në ndeshjen e fundit eliminatore për Euro 2020 në kuadër të Grupit A.

Dardanët kanë humbur mundësinë e kualifikimit në Evropian, por thonë se e kanë jetuar ëndrrën e kualifikimit.

Daily Mail: Mrekullia e ngritjes së Kosovës - vendi i ri që pret Anglinë të dielën në kualifikimet e Euro 2020, ka shumë pasion Daily Mail: Mrekullia e ngritjes së Kosovës - vendi i ri që pret Anglinë të dielën në kualifikimet e Euro 2020, ka shumë pasion

Është vet kapiteni Rrahmani që thotë në konferencë për shtyp se janë të zhgënjyer me mos kualifikimin, por do të luajnë me gjitha forcat ndeshjen me Anglinë.

“Është e vërtetë se kemi pasur zhgënjim të gjithë. Ne lojtarët, stafi dhe populli, pasi kemi jetuar me ëndrrën që do të mund të kualifikohemi në Evropian dhe që ndeshja e nesërme do të ishte përcaktuese për kualifikim”, ka thënë fillimisht Rrahmani në konferencë.

Amir Rrahmani (Foto: Ridvan Slivova/Telegrafi)

“Por, kjo nuk do të thotë që ndeshja e nesërme nuk është e rëndësishme”.

“Çdo ndeshje është mundësi për t’u përmirësuar si ekip dhe për të shikuar përpara”, përfundoi kapiteni i Kosovës.

Ndryshe, ndeshja pritet të zhvillohet të dielën në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë, me fillim nga ora 18:00. /Telegrafi/