Ronela Hajati ishte njëra prej fitueseve në edicionin e sivjetme të Festivalit “Kënga Magjike”.

Edhe pse këngëtarja nuk ishte në top-treshen për çmimin kryesor, ajo e fitoi çmimin për performancën më të mirë me këngën “Vuj”.

“Dje ishte një natë për t’u mbajtur mend! Mora gjithçka që kam dashur! Mora dashurinë tuaj! Ju dua me zemër… Dua të gjej rastin për të falënderuar një skuadër njerëzish qe u kujdesën për dukjen time në çdo detaj”, ka shkruar Ronela në Instagram.

Lajmet për Ronelën Lajmet për Ronelën

“Ju e dini se përveç se jeni miqtë e mi, jeni të paarritshëm”, iu është referuar këngëtarja stilistëve dhe grimerëve që u morën me dukjen e saj.

Reklama

View this post on Instagram

Dje ish nje nate per tu mbajtur mend!!! Mora gjithcka qe kam dashur! Mora dashurine tuaj! Ju dua me zemer… Dua te gjej rastin per te falenderuar nje skuader njerezish qe u kujdesen per dukjen time ne cdo detaj! @jetmirabejtullahu Je e mrekullueshme e pafundsisht kreative! @sagerimakeup @arber_bytyqi_mua Ju e dini se pervec se jeni miqte e mi jeni te paartitshem! Ju dua @sarakoci3 @andi.murra Faleminderit qe organizuat nje trupe balerinesh per te realizuar nje performance te mrekullueshme! Dhe @kledibahiti @iamflorimumajesi Kam hedhur hapat e mi te pare te muzikes duke mesuar nga ju! Dhe ne fund dua te falenderoj veten se jam me e mira 😂😂😂 Ju dua! #vuj Photo credit: Denis Vogli @voglidenis

A post shared by RONELA (@ronelahajatiofficial) on Dec 9, 2018 at 5:03am PST

Njëherësh, ajo i ka falënderuar edhe personat që qëndrojnë prapa këngës së saj konkurruese në këtë festival.

Reklama

Natyrisht se nuk ka munguar edhe humori në postimin e Ronelës: “Dhe në fund dua të falënderoj veten se jam me e mira”.

View this post on Instagram

#hall 🔴 @iljanstermolli @arber_bytyqi_mua

A post shared by RONELA (@ronelahajatiofficial) on Dec 7, 2018 at 6:51am PST

Vlen të theksohet se kënga “Vuj” tashmë është bërë një hit dhe po pëlqehet nga fansat e muzikës shqiptare.

Xhirimi i performancës së saj në “Kënga Magjike” që është publikuar në YouTube para më pak se një muaj, ka arritur afro tre milionë shikime. /Telegrafi/