Ronaldo me pesëshe, Reali luan tenis me Espanyolin (Video)

Real Madrid ka arritur edhe fitoren e dytë në edicionin e ri në La Liga.

Skuadra e trajnerit Rafa Benitez, ka arritur të fitojë në Kataluni, ku kishte përballë Espanyolin.

Në fund rezultati ishte 6-0 në të mirë të madrilenëve, në një ndeshje ku shkëlqeu futbollisti më i mirë në botë i zgjedhur nga FIFA për vitin 2015, Cristiano Ronaldo.

Ronaldo realizoi hiq më pak se pesë gola në këtë takim, ndërsa një tjetër u shënua nga Benzema pas asistimit të portugezit.

Portugezi fillimisht shënoi hat-trick në pjesën e parë duke shënuar golat në minutat 7,17 dhe 20, ndërsa Benzema shënoi në minutën e 28-të.

Dy golat e fundit në ndeshje ylli portugez Cristiano Ronaldo i shënoi në pjesën e dytë ku të katërtin personal e realizoi në minutën e 61-të ndërsa të pestin 10 minuta para fundit të ndeshjes.

Kjo ishte fitorja e dytë radhazi për Real Madridin në La Liga, pasi në ndeshjen e parë luajtën pa gola 0-0 ndaj Gijonit. /Telegrafi/

0-1: Real Madridi kalon në epërsi me golin e Cristiano Ronaldos.

Posted by Telegrafi Sport on 2015-09-12

0-2: Ronaldo shënon edhe golin e dytë të Realit kundër Espanyolit.

0-3: CR7 hattrick kundër Espanyoit, e gjitha kjo vetëm në 20 minutat e parë të ndeshjes.

0-4: Këtë herë Ronaldo asiston dhe Karim Benzema shënon.

0-5: Ronaldo shënon edhe golin e katërt personal kundër Espanyol.Poker nga ylli portugez 🙂

0-6: Cristiano Ronaldo shënon golin e tij të pestë në ndeshje. Fantastik CR7.

Dy lojtarë 'refuzuan' të ekzekutonin penalltinë në ndeshjen Man City-Real Madrid

Ndryshojnë në mënyrë drastike shanset, superkompjuteri vjen me parashikim të ri për Ligën e Kampionëve

Gundogan i pamëshirshëm për shokun e skuadrës, e lë fajtor për eliminimin e Barcelonës

Portieri i Real Madridit u ndihmua nga bashkëlojtarët e tij para pritjes së penalltisë së Kovacicit, njëri luajti rol kyç

“Nuk ka justifikime”, Xavi u mban fjalim lojtarëve të Barcelonës dhe anulon stërvitjen përpara El Clasicos