Cristiano Ronaldo e ka kaluar në epërsi Portugalinë përballë Zvicrës.

Ishte minuta e 25 e takimit kur Ronaldo me një goditje të fuqishme nga jashtë zonës e la të shtangur portierin Yann Sommer.

Cristiano Ronaldo gjatë goditjes . (Photo by Jan Kruger/Getty Images)

Goditja e yllit të Juventusit erdhi nga 30 metra dhe ishte e fuqishme.

Ky gol i jep avantazh të madh Portugalisë përballë Zvicrës.

Ndeshja po bëhet interesant, ndërsa teksa tek zviceranët po luajnë nga minuta e parë Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka./Telegrafi/