Legjenda  braziliane Ronaldinho ka arsyetuar veprimet e tifozëve të Paris Saint-Germain pasi ata tundën kishin veprime acaruese Lionel Messin dhe Neymar.

Argjentinasi, i cili mbërriti në kryeqytetin francez si një transferim i lirë verën e kaluar,  u tall në mënyrë të përsëritur kur preku topin në fitoren 3-0 të PSG-së ndaj Bordeaux në Parc des Princes.

Dhe shoku i skuadrës së asit 34-vjeçar argjentinas,  Neymar, u prit me të njëjtën pritje armiqësore, pavarësisht se dyfishoi epërsinë e PSG-së në pjesën e dytë të ndeshjes në Ligue 1.

Edhe pasi që shënoi, tifozët e PSG-së e fishkëllyen Neymarin Edhe pasi që shënoi, tifozët e PSG-së e fishkëllyen Neymarin

Messi dhe Neymar morën reagimin e tyre jomiqësore nga tifozët e PSG-së pasi klubi me bazë në Paris u eliminua nga raundi i 16-të i Ligës së Kampionëve.

Karim Benzema realizoi një hat-trick  të mrekullueshëm në pjesën e dytë për të vulosur një fitore 3-1 për Los Blancos në ndeshjen e dytë në Santiago Bernabeu javën e kaluar.

Ronaldinho, i cili kaloi dy sezone në PSG përpara se të nënshkruante për Barcelonën në vitin 2003, sugjeroi se mbështetësit e klubit ishin “të pikëlluar” pas largimit të PSG-së nga Liga e Kampionëve.

Credit: PA

Duke folur për Fox Sports, ai tha: “Është një nga ato momente kur tifozët ishin të trishtuar sepse ata kanë një ekip të madh me të gjithë këta lojtarë të mëdhenj”.

Forma e golave ​​të Messit është vënë në dyshim vazhdimisht këtë sezon pasi shënoi vetëm dy herë në 18 paraqitje në Ligue 1.

Shtatë herë fituesi i Topit të Artë, i cili shënoi pesë herë në shtatë paraqitje në Ligën e Kampionëve për PSG-në, ka realizuar 11 asistime në ligën më të mirë të Francës.

Tifozët e PSG-së 'gozhdojnë' Messin dhe Neymarin duke i vërshëllyer, Mbappen e duartrokasin Tifozët e PSG-së 'gozhdojnë' Messin dhe Neymarin duke i vërshëllyer, Mbappen e duartrokasin

Messi, i cili ka kontratë me PSG-në deri në vitin 2023, është lidhur shumë me një rikthim në Barcelonë gjatë verës.

Duke folur për ish-bashkëlojtarin e tij të Barcelonës, Ronaldinho këmbënguli se është “e vështirë të merret në pyetje Messi”, pas asaj që superylli i PSG-së ka arritur në karrierën e tij të jashtëzakonshme.

Credit: PA

Braziliani 41-vjeçar shpjegoi: “Messi nuk është në një moment të mirë tani, por për mua, është e vështirë të pyesësh Messin pas gjithçkaje që ka bërë për futbollin”.

“Jam i sigurt se së shpejti do të fitojë sërish tituj dhe do të konsiderohet më i miri në botë, gjë që për të nuk ka reshtur së qeni unë”, ka shtuar më tej ai. /Telegrafi/