LAJMI I FUNDIT:

Ron Zaiti konfirmon ndërprerjen e bashkëpunimit me Dafina Zeqirin, thotë se ajo e fshiu këngën e tij me Semi Jaupaj nga YouTube

Ron Zaiti konfirmon ndërprerjen e bashkëpunimit me Dafina Zeqirin, thotë se ajo e fshiu këngën e tij me Semi Jaupaj nga YouTube

Që kur lansua bashkëpunimin e tyre për këngën “All You Lovin”, Ron Zaiti dhe Semi Jaupaj u përfolën edhe për një romancë.

Dyshja shtuan dyshimet edhe kur u panë në përqafim të njëri-tjetrit në dalje publike, por lidhja nuk u konfirmua nga asnjëra palë.

Por, më pas u tha se ata kanë ndarë rrugët dhe duke mos mjaftuar me kaq dueti i tyre tejet i suksesshëm u fshi nga YouTube.

Foto: Arkiv

Për këtë, Semi e fajësoj Ronin duke mos dhënë një arsye konkrete se pse kishte ardhur deri te një veprim i tillë.

Megjithatë, tani i ftuar në “Glamour Zone”, Zaiti ka folur rreth kësaj çështje duke sqaruar fshirjen e këngës nga platforma dhe gjithashtu shkëputjen e bashkëpunimit me ‘label’-in e Dafina Zeqirit.

Artisti tha se nuk bën më pjesë në kompaninë muzikore të këngëtares dhe se tani është vetëm.

Tutje, Roni u shpreh se nuk ishte vendimi i tij për fshirjen e këngës dhe se për këtë mban përgjegjësi këngëtarja Dafina dhe kompania e saj muzikore “Moneyz Music”.

Foto: Arkiv

“Se kam fshirë unë këngën, ajo është interpretuar keq prej Semit. Unë kam qenë pjesë e labelit të “Moneyz Music” që nuk jam më pjesë e tij. Tani jam vetë. Shkak i heqjes së të gjitha këngëve nga të gjitha rrjetet sociale ka qenë shtëpia muzikore për shkak se nuk jam më i kontraktuar prej tyre, nuk marr më pjesë në shtëpinë muzikore. Arsyen se di. Por vendimi ka qenë i drejtueses së shtëpisë muzikore, Dafina Zeqirit, e cila ka vendos me i heq të gjitha këngët prej YouTube dhe ashtu ka ndodh. Nuk janë hequr nga unë se nuk kam pasur akses. Ka qenë pronë shtëpisë muzikore”, tha artisti.

Të gjitha lajmet nga Ron Zaiti
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Ron Zaiti

Kujtojmë që Roni kishte disa bashkëpunime edhe me Dafinën që u kthyen në hit, një nga to është “Murder on the dancefloor” që vazhdon të jetë në YouTube. /Telegrafi/


Në trend Magazina

Më shumë
Ledion Liço sqaron publikun: Big Brother nuk është racist, ishte rastësi që Bardhi hapi zarfin e zi

Ledion Liço sqaron publikun: Big Brother nuk është racist, ishte rastësi që Bardhi hapi zarfin e zi

Magazina
Arta Kabashi, e eliminuara e dytë e mbrëmjes nga Big Brother VIP Albania 3

Arta Kabashi, e eliminuara e dytë e mbrëmjes nga Big Brother VIP Albania 3

Magazina
Komentet mbi trupin e Françeskës, Ledioni reagon ashpër ndaj Eglës: Nuk më intereson fare se çfarë mendimi ke për të thënë

Komentet mbi trupin e Françeskës, Ledioni reagon ashpër ndaj Eglës: Nuk më intereson fare se çfarë mendimi ke për të thënë

Magazina
Dua Lipa tregon se si cimerja e saj në Londër e spiunonte te prindërit në Kosovë: Fotografonte dhomën time rrëmujë dhe ia dërgonte mamasë

Dua Lipa tregon se si cimerja e saj në Londër e spiunonte te prindërit në Kosovë: Fotografonte dhomën time rrëmujë dhe ia dërgonte mamasë

Magazina
Alba Vukaj ekspozon linjat trupore e veshur në bikini, në pushimet në Meksikë

Alba Vukaj ekspozon linjat trupore e veshur në bikini, në pushimet në Meksikë

Magazina
Eliminohet nga “Big Brother Vip Albania” Albi Nako

Eliminohet nga “Big Brother Vip Albania” Albi Nako

Magazina
Kalo në kategori