LAJMI I FUNDIT:

Roma në finalen e Ligës së Evropës, nuk pranon gol në ‘Bay Arena’

Roma në finalen e Ligës së Evropës, nuk pranon gol në ‘Bay Arena’

Bayer Leverkusen nuk ka mundur ta mposht Romën në ndeshjen e dytë, duke barazuar 0-0, rezultat që i dërgoi italianët në finalen e Ligës së Evropës.

Reklama

Ndeshjen e parë e kishin fituar italianët në Olimpico me rezultat 1-0.

Pjesa e parë nuk është se solli raste, me gjermanët që kishin më shumë nga loja.

Moussa Diaby rrezikoi në minutën e 12-të, por që Rui Patricio ishte në vend.

Edhe në pjesën e dytë gjermanët ishin më kërkues, sidomos në minuta e fundi.

Serdar Azmoun dhe Jeremie Frimpong kishin raste, po që dështuan të shënonin.

Roma e Jose Mourinhos kalon në finalen e dytë evropiane për të dytin vit me radhë, pasi sezonin e shkuar shkuan dhe fituan në Ligën e Konferencës. /Telegrafi/ 

Në trend Sport

Më shumë
Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

Çfarë lidhje ka Guardiola me liderin e La Ligës, Gironan, klubi që ka më shumë pikë se Man City

La Liga
Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Jose Mourinho nuk i la vetëm lojtarët që shkuan të përshëndesnin tifozët e Romës pas humbjes turpëruese

Serie A
Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Tashmë ka një fajtor për katrahurën te Chelsea dhe ai nuk është Pochettino

Premier League
Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Djokovic bën homazhe për terroristët e vrarë në Kosovë, kërkohet përjashtimi i përhershëm i tij nga tenisi

Tenis
Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Shqiptarët vendimtarë në ndeshjen Basel – Luzern: Jashari shënon, Xhaka dhe Ademi asistojnë

Ligat tjera
Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Trajneri i Napolit bllokon thashethemet për Osimhen, pas lidhjeve me Real Madridin

Serie A
Kalo në kategori