Roma merr fitoren e parë, triumfon me vështirësi te Udinese

Roma ka arritur të marr një fitore të vështirë ndaj Udineses me rezultat 0-1 në ndeshjen e vlefshme për javën e tretë në Serie A.

Giallorossët kanë arritur të marrin fitoren e parë këtë sezon në Serie A, pasi pas një humbje e një barazimi, kanë mposhtur Udinesen në ndeshjen e tretë.

Pjesa e parë e ndeshjes së zhvilluar në Dacia Arena u karakterizua me lojë të barabartë dhe raste të shumta nga të dyja skuadrat.

Megjithatë, edhe përkundër rasteve të shumta portat mbetet të paprekura dhe skuadrat shkuan në pushim me rezultat të barabartë.

Në pjesën e dytë, përsëri u zhvillua lojë e barabartë, por me Romën më konkrete duke arritur të gjej edhe golin.

Goli i parë dhe i vetëm në këtë pjesë erdhi në minutën e 55-të dhe ishte Pedro, i cili shënoi një supergol nga distanca për 0-1 dhe ky doli të ishte goli i fitores.

Pas kësaj fitore, Roma e sheh veten në pozitën e tetë me katër pikë, ndërsa Udinese renditet e 19-ta me zero pikë.

Në ndeshjen e radhës, kryeqytetasit e presin Beneventon në Olimpico, teksa Udine e pret Parman. /Telegrafi/

Për tre muaj, 50 baste: Publikohet videoja ku Tonali mezi pret të ndëshkohet me karton të verdhë

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Zbulohet emri i vërtetë i Kylian Mbappes - ka lënë të shokuar fansat e tij

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes