LAJMI I FUNDIT:

Roma lëshon fitoren nga duart, barazon me Cagliarin (Video)

Roma lëshon fitoren nga duart, barazon me Cagliarin (Video)

Roma ka barazuar me rezultat 2-2 në udhëtim me Cagliarin.

Reklama

Skuadra romake nuk ka arritur të ruaj epërsinë prej dy golave, pasi ka barazuar në ndeshjen e dytë në kampionatin italian, Serie A.

Djelmoshat e Luciano Spallettit u treguan të suksesshëm në udhëtimin e tyre te skuadra e inkuadruar në ligë këtë sezon, Cagliari, por vetëm në gjysmën e ndeshjes, pasi nuk arritën të ruajnë deri në fund epërsinë prej dy golave.

Serinë e golave e hapi sulmuesi argjentinas, Diego Perotti, i cili shënoi në minutën e gjashtë nga pika e bardhë, pasi më parë u pengua në zonë El Shaarawy.

perotti1

Vazhdimi i pjesës së dytë ishte paksa më i ashpër, ku edhe tregojnë kartonët e verdhë, pasi gjyqtari i ndau katër sosh, teksa gola tjerë nuk pati.

Me të filluar pjesa e dytë, Roma e tregoi përsëri forcën e saj në këtë përballje, pasi shënuan në minutën e 46’ me anë të mesfushorit Kevin Strootman, ku më parë u shërbye nga Edin Dzeko.

strootman

Në vazhdimin e takimit, skuadra krijoi disa raste të rrezikshme, ku njëri nga ta rezultoi i suksesshëm, kur Marco Borriello shënoi në minutën e 56-të nga afërsia, pasi më parë një bashkëlojtar i tij kalo bukur dy-tre futbollistë të Romës.

Deri në fund të ndeshjes, Cagliari arriti të shënoj edhe një gol me sulmuesin Marco Sau, i cili shënoi në minutën e 88-të dhe më këtë rezultat u mbyll ndeshja. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Sa refuzoi nga Arabia Saudite dhe sa do të fitojë në MLS – zbulohet paga e Messit te Inter Miami

Sa refuzoi nga Arabia Saudite dhe sa do të fitojë në MLS – zbulohet paga e Messit te Inter Miami

Ligat tjera
Dështimet e Pep Guardiolës në Ligën e Kampionëve – nga “përplasja më e madhe” deri te gabimi i De Bruyne

Dështimet e Pep Guardiolës në Ligën e Kampionëve – nga “përplasja më e madhe” deri te gabimi i De Bruyne

Liga e Kampionëve
Van Basten i kërkon FIFA-s inkuadrimin e dy rregullave që do ta ndryshonin futbollin përgjithmonë

Van Basten i kërkon FIFA-s inkuadrimin e dy rregullave që do ta ndryshonin futbollin përgjithmonë

Ndërkombëtare
Si e përdori Beckham strategjinë e Sir Alex Ferguson për transferimin e Messit

Si e përdori Beckham strategjinë e Sir Alex Ferguson për transferimin e Messit

Ligat tjera
Aguero zbulon mesazhin që ia dërgoi Messit kur mësoi se bashkëkombësi i tij po kalonte te Inter Miami

Aguero zbulon mesazhin që ia dërgoi Messit kur mësoi se bashkëkombësi i tij po kalonte te Inter Miami

Ligat tjera
Man City – Inter, dita e finales së madhe të Ligës së Kampionëve

Man City – Inter, dita e finales së madhe të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori