Roma fiton me shumë vështirësi ndaj Pescarës së Memushajt (Video)

Roma i është kthyer fitoreve në Serie A, këtë herë duke fituar ndaj Pescaras me rezultat 3-2.

Ishte një ndeshje e ekuilibruar me raste nga të dy anët, por vendasit treguan më shumë.

Roma e filloi takimin me dy gola të shpejtë nga Edin Dzeko (7’ dhe 10’), të dy të asistuar nga Diego Perotti dhe me rezultatin 2-0 u mbyllë pjesa e parë.

cytlbv6xgaaso7b

Këtë takim e rihapi goli i mesfushorit shqiptar, Ledian Memushaj, i cili me një goditje të bukur mposhti portierin kundërshtarë në minutën e 60-të.

cytdykzxcaaf4cj

Pas dy asistimeve erdhi edhe golin për Perottin i cili në minutën e 71-të shënoi nga pika e bardhë, por mysafirët nuk vonuan dhe pas tre minutash shënuan edhe një herë me anë të Gianluca Caparit.

cytlbhpw8aa-hva

Pas kësaj fitore Roma vazhdon në pozitën e dytë me 29 pikë, kurse Pescara në vendin e 18-të me shtatë pikë.

Ndeshja e ardhshme e skuadrës nga kryeqyteti italian është ndaj Lazios, kurse Pescara pret në shtëpi Cagliarin. /Telegrafi/

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Mbyllet sezoni në Bundesliga: Bayer Leverkusen me rekord, mësohen të gjitha verdiktet

Ballkani me fitore ndaj Llapit feston titullin e kampionit në

Ballkani me fitore ndaj Llapit feston titullin e kampionit në "Zahir Pajaziti"

Superliga
Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

“Lista e blerjeve sekrete” të Bayern Munichut – emrat e shtatë lojtarëve që mund t’i kushtojnë 323 milionë euro

Barcelona e bindur se do nënshkruajnë me top yllin gjerman si pjesë e ‘revolucionit’ në ekip