Roma fiton me rezultat bindës ndaj Parmës – Mkhitaryan po shkëlqen te Giallorossët

Roma e ka mposhtur 3-0 Parmën në kuadër të javës së tetë në Serie A.

Giallorossët e filluan mjaftë mirë takimin dhe arritën të shënonin golin e parë në Olimpico pas 28-të minutash lojë me anë të Borja Mayoral, që u asistua nga Leaondro Spinazzola.

Më pas, spanjolli ndryshoi rol, duke asistuar te goli i Henrikh Mkhitaryan (32′) që shënoi për 2-0.

Sulmuesi armen doli edhe një herë në listën e realizatorëve, pasi në minutën e 40-të shënoi të tretin për Romën dhe të dytin personal me një asistim nga Karsdorp.

Në të dytën, ritmi i lojës ishte i njëjtë, mirëpo munguan golat.

Vendasit kishin disa shanse të mira për të thelluar epërsinë, mirëpo nuk ia dolën të konkretizonin shanset.

Mkhitaryan ishte tejet i disponuar për lojë, mirëpo në minutën e 70-të lëshoi një rast fantastik, pasi goditi jashtë porte.

Spionazzola (80′)  kishte një harkim të bukur në zonën e Parmës, mirëpo portierin kundërshtar bëri një kapje të bukur.

Pas javës së tetë, Roma është në vendin e tretë me 17 pikë, po aq sa ka edhe Milani në të dytin me një ndeshje më pak, derisa në xhiron e nëntë do të takohen me Napolin. /Telegrafi/

Laporta shumë nervoz pas humbjes me Gironan – ai bërtiti vetëm me pesë fjalë, humbja mund t'i kushtojë miliona euro Barcelonës

Vinicius ironizon me Araujon: Publikon trofetë e fituar nga gjenerata e re e Real Madridit

Robin Krasniqi dominues ndaj Jorge Silvas, fiton me pikë pas dhjetë raundesh

Carlo Ancelotti tregon momentin më vendimtar në garën për titull në La Liga këtë sezon