Roma e pandalshme, vazhdon me fitore dhe ngushton diferencën me Napolin (Video)

Gerson duke e festuar golin e parë me Romën

Roma ka vazhduar me fitore në Serie A, ku kësaj radhe ka mposhtur Fiorentinën në udhëtim me rezultat 2-4.

Ndeshja nisi me Romën që dominonte dhe rrezikonte shpesh herë portën e vendasve.

Vetëm pasi kaluan pesë minuta, Roma arriti të shënojë golin e parë në këtë takim.

Ishte sulmuesi i talentuar brazilian, Gerson që shënoi për 0-1, pas asistimit të bukur nga Stephan El Shaarawy.

Vendasit u kundërpërgjigjën menjëherë duke barazuar rezultatin katër minuta më vonë.

Gerson duke festuar golin e parë në ndeshje (Foto/Getty Images)

Gil Dias harkoi bukur në zonë ndërsa Jordan Veretout me një goditje të fortë mposhti Alissonin për 1-1.

Pasi kaluan 30 minuta lojë, në skenë doli përsëri talenti brazilian Gerson që kaloi Romën në epërsi.

Kësaj radhe brazilianin e asistoi mesfushori francez Maxime Gonalons.

Fiorentina nuk u dorëzua dhe gjeti golin e barazimit para përfundimit të pjesës së parë me Giovanin Simeonen që shënoi me kokë pas asistimit nga Biraghi.

Giovani Simeone duke iu gëzuar golit të barazimit 2-2 ndaj Romës (Foto/Getty Images)

Skuadra e Di Francescos nuk u dorëzua dhe me të filluar pjesa e dytë kaloi për herë të tretë në epërsi.

Mbrojtësi grek, Kostas Manolas shënoi pas harkimit nga këndi i Alesander Kolarov.

Pasi u rikthye nga lëndimi, Manolas shënoi një gol për Romën (Foto/Getty Images)

Krejt në fund të ndeshjes, Roma gjeti edhe golin e katërt dhe të fundit në këtë takim.

Ishte sulmuesi argjentinas, Diego Perotti që shënoi me një goditje të fuqishme për 2-4.

Pas kësaj fitore, Roma mbetet në pozitën e pestë me 27 pikë, pesë më pak se lideri Napoli por që ‘Giallorosët’ kanë edhe një ndeshje më pak të zhvilluar.

Në ndeshjen e radhës që zhvillohet më 18 nëntor, Roma do ta luajë derbin e qytetit me Lazion. /Telegrafi/

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

"Çfarë mund të kishim bërë?! Ai donte të largohej" - Guardiola flet për për golashënuesin më të mirë të Ligës Premier

Jo vetëm mes Gundogan dhe Araujos – zënkat e mëdha mes shokëve të skuadrës në historinë e sportit

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll