LAJMI I FUNDIT:

Roma dhe Juventus po punojnë për një marrëveshje shkëmbimi

Roma dhe Juventus po punojnë për një marrëveshje shkëmbimi

Dy skuadrat e mëdha italiane, Roma dhe Juventus janë duke punuar për një marrëveshje shkëmbimi.

Reklama

Merih Demiral është dëshira e madhe e Romës për repartin defensivë, por çmimi i tij është shumë i lartë.

Zonja e Vjetër është gati ta shes lojtarin dhe kërkon 40 milionë euro që Roma nuk mund t’i ofrojë.

Giallorosët i kanë propozuar Juventusit sulmuesin boshnjak Edin Dzeko, në mënyrë që ta ulin çmimin për mbrojtësin turk.

Dzeko po vlerësohet rreth 15 milionë euro dhe nëse arrihet kjo marrëveshje atëherë Roma përveç boshnjakut duhet të derdhin edhe 25 milionë euro në arkat e klubit torinez.

Në anën tjetër Giallorosët duan me çdo kusht transferimin e Demiral, pasi turku pëlqehet jashtëzakonisht shumë nga Torino.

Gjithsesi drejtuesit e dy skuadraove po diskutojnë për këtë marrëveshje dhe sipas mediave në Itali brenda këtij muaji mund të arrihet marrëveshja mes palëve. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

Real Madridi e ka gjetur zëvendësuesin e Benzemas ndërsa punojnë në marrëveshjen sensacionale

La Liga
Afati i transferimeve në vitin 2009 i Real Madridit konsiderohet si potencialisht më i miri - afruan 8 yje

Afati i transferimeve në vitin 2009 i Real Madridit konsiderohet si potencialisht më i miri - afruan 8 yje

La Liga
Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Zyrtare: Leicester City liron shtatë lojtarë

Premier League
Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Lionel Messi bën një kërkesë speciale për Arabinë Saudite mes vendimit për të ardhmen

Ndërkombëtare
Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Pesë lojtarë e duan largimin e menjëhershëm nga Chelsea

Premier League
Zyrtare: Chelsea kompleton transferimin e talentit që u kërkua nga gjigantët evropianë

Zyrtare: Chelsea kompleton transferimin e talentit që u kërkua nga gjigantët evropianë

Premier League
Kalo në kategori