Roma ka arritur të fitojë me rikthim ndaj Parmas me rezultat 2-1 në ndeshjen e vlefshme për javën e 31-të të Serie A.

Giallorossët kanë marrë një fitore shumë të vlefshme pas tri humbjeve radhazi dhe tani gjenden tek pozitat që i dërgojnë në garat evropiane.

Golat në këtë ndeshje u shënuan nga Henrikh Mkhitaryan (43’) dhe Jordan Veretout (57’) për vendasit, ndërsa Juraj Kucka (9’) për mysafirët.

Roma fiton me rikthim ndaj Parmas Roma fiton me rikthim ndaj Parmas

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte armeni Mkhitaryan, i cili u vlerësua me notë 8.4.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për portierin vendas, Pau Lopez që u notua me 5.0.

Reklama

Roma:

Parma:

/Telegrafi/