Andy Robertson dhe Trent Alexander-Arnold tashmë janë duke e dominuar botën e futbollit në pozitat e tyre.

Skocezi dhe anglezi tashmë janë bërë mbrojtësit më të mirë në botë në pozitat e tyre, pasi këtë e dëshmojnë edhe statistikat.

Dyshja e Liverpoolit kanë arritur që të bëjnë më së shumti asistime në Evropë se një treshe e sulmit nga secila skuadër me plotë 30.

Image result for arnold robertson

Pas Robertsonit dhe Alexander Arnoldit vije treshja e Barcelonës, Lionel Messi, Luis Suarez dhe Ousmane Dembele, që kanë arritur t’i barazojnë ata me të njëjtën shifër.

Të gjitha lajmet nga Andrew Robertson Të gjitha lajmet nga Andrew Robertson

Në vendin e tretë janë tre lojtarët e Paris Saint-Germainit, Kylian Mbappe, Edinson Cavani dhe Neymar me 26 asistime.

Pas tyre vijnë treshja e Bayern Munichut, Robert Lewandowski, Serge Gnabry dhe Philippe Coutinho me vetëm 25 asistime. /Telegrafi/