LAJMI I FUNDIT:

Rivotim në shtatë vendvotime në Maqedoni, sot votojnë të sëmurët dhe të burgosurit

Rivotim në shtatë vendvotime në Maqedoni, sot votojnë të sëmurët dhe të burgosurit

Rivotim në shtatë vendvotime në Maqedoni, sot votojnë të sëmurët dhe të burgosurit

Sot ata votojnë në njësitë zgjedhore 5 dhe 6, votojnë të sëmurë dhe të pafuqishëm, të burgosurit si dhe persona të vendosur në shtëpitë e kujdesit. Të drejtë vote në këto qendra votimi kanë gjithsej 4.521 votues.

Rivotim do të bëhet në vendvotimet 2101 në Zhelinë, 1194 dhe 1202 në Krushevë, 1272 në Ohër, 1470 dhe 1470/1 në Dollnen, si dhe në vendvotimin 1844 në Strugë.


Në vendvotimin 2101 në Zhelinë të drejtë vote kanë 993 votues, në vendvotimin 1194 në Krushevë të drejtë vote kanë 470 votues, në vitin 1202 edhe në Krushevë 298, në 1272 në Ohër 712, në Dollnen 14 në vendvotimin 70. – 659, ndërsa në 1470/1 – 634 dhe në vendvotimin 1844 në Strugë 755 votues.

Katër persona të sëmurë dhe të pafuqishëm janë të regjistruar për të votuar në vendvotimin 2101 në Zhelinë, 470 në vendvotimin 1194 në Krushevë, në 1202 në Krushevë 298, në vendvotimin 1272 në Ohër 712, në vendvotimin 1470 në Dollneni të drejtë vote kanë 659 dhe vendvotimin 1470/1 – 634, ndërsa në vendvotimin 1844 në Strugë – 755./Telegrafi/

Në trend Lajme

Më shumë
Liqeni i Ujmanit, Elshani: Zona konsiderohet të jetë e sigurt, ka patrullim të rregullt të Policisë

Liqeni i Ujmanit, Elshani: Zona konsiderohet të jetë e sigurt, ka patrullim të rregullt të Policisë

Elfije Boletini
Virusi i Nilit Perëndimor i pranishëm në rajon, IKSHPK bën thirrje për kujdes nga pickimi i mushkonjave

Virusi i Nilit Perëndimor i pranishëm në rajon, IKSHPK bën thirrje për kujdes nga pickimi i mushkonjave

Shëndetësi
Avokati Koci tregon se ka identifikuar vendin ku po mbahet trupi i Faton Hajrizit në Serbi

Avokati Koci tregon se ka identifikuar vendin ku po mbahet trupi i Faton Hajrizit në Serbi

Lajme
1.2 milionë pushues nga Kosova, operatorët: Nuk vijnë të gjithë si turistë, përdorin Rinasin për të ikur jashtë

1.2 milionë pushues nga Kosova, operatorët: Nuk vijnë të gjithë si turistë, përdorin Rinasin për të ikur jashtë

Lajme
Liqeni i Ujmanit së shpejti me parking për vizitorët

Liqeni i Ujmanit së shpejti me parking për vizitorët

Elfije Boletini
SPAK kontroll në apartamentin e Beqajt në Vlorë, ja çfarë iu gjet

SPAK kontroll në apartamentin e Beqajt në Vlorë, ja çfarë iu gjet

Lajme
Kalo në kategori