Në mars të vitit 2020, Rita Wilson dhe bashkëshorti i saj, Tom Hanks ishin ndër të parët që njoftuan se kishin dalë pozitiv me Covid-19.

Reklama

Wilson së fundmi tregoi se ajo dhe aktori i njohur prej më shumë se 30 vjet ende nuk kanë vaksinuar.

Duke folur për “Today”, Rita shpjegoi pse ata ende nuk kishin marrë fotografitë e tyre, shkruan CNN.

“Ne jemi në linjë tani, sepse ka kaq shumë njerëz që duhen vaksinuar dhe ata po përhapen edhe më shumë”, shtoi ajo.

Çifti u diagnostikua ndërsa ishin në Australi. Hanks ishte duke filmuar filmin e drejtuar nga Baz Luhrmann.

Reklama

Ata pësuan simptoma të lehta dhe Hanks më vonë tha se kishin në plan të dhuronin gjakun e tyre për të ndihmuar të tjerët pasi që ai përmbante antitrupa.

Reklama

Wilson po ashtu shtoi se zbulimi se ata mbanin antitrupa ishte e jashtëzakonshme pasi e dinin që janë në mbrojtje. /Telegrafi/