LAJMI I FUNDIT:

Rita Ora vendos të mos mbajë mbiemrin e burrit të saj, ‘Waititi’

Rita Ora vendos të mos mbajë mbiemrin e burrit të saj, ‘Waititi’
Taika Waititi dhe Rita Ora (Foto: Jeff Kravitz/FilmMagic)

Rita Ora ka konfirmuar se do të vazhdojë të mbajë mbiemrin e saj pasi u martua fshehurazi me regjisorin Taika Waititi.

Thashethemet filluan vitin e kaluar pasi spekulimet u shtuan se dyshja u martuan në heshtje pas rreth një viti së bashku, shkruan Metro UK.


Regjisori Taika u pa duke mbajtur unazën e fejesës në gishtin e tij të unazës, ndërsa burime anonime këmbëngulën se thashethemet ishin të vërteta.

Rita Ora dhe Taika Waititi (Foto: Daniele Venturelli/WireImage)

Rita në një intervistë të fundit për ‘Live With Kelly and Ryan’ këtë javë tha se nuk e ka marrë mbiemrin e burrit të saj, pavarësisht spekulimeve për të kundërtën vitin e kaluar.

'The Sun' shkruan për historinë e familjes së Rita Orës: U larguan nga Kosova kur Millosheviç po bënte gjenocid mbi popullin shqiptar
Lexo po ashtu 'The Sun' shkruan për historinë e familjes së Rita Orës: U larguan nga Kosova kur Millosheviç po bënte gjenocid mbi popullin shqiptar

“Unë ende quhem vetëm Rita Ora”, konfirmoi ajo, pasi u pyet nëse tani mbiemri i saj ka ndryshuar në “Ora-Waititi”. Ajo shtoi se “ka qenë një vorbull e tillë, e gjithë përvoja”.

Rita Ora dhe Taika Waititi (Foto: Jeff Kravitz/FilmMagic)

Ylli, e cila sapo ka publikuar këngën e re “You Only Love Me”, është aktualisht duke e promovuar këngën në ShBA dhe së fundmi tregoi unazën e saj të martesës gjatë një paraqitje në emisionin “The Tonight Show With Jimmy Fallon”.

Ajo i tha Jimmyt: “E di, është hera ime e parë që tregoj unazën time, por sepse të dua dhe ndihem sikur je pjesë e marrëdhënies sonë çuditërisht sepse të shikojmë çdo natë… është e frikshme?”.

Duke ndarë detaje rreth ditës së tyre private të dasmës, Rita tha për ‘Heart Breakfast’: “Ishte perfekte. Ishte pikërisht ashtu siç doja”. /Telegrafi/

Taika Waititi dhe Rita Ora (Foto: Ian West/PA Images via Getty Images)

Në trend Magazina

Më shumë
Meritoni eskalon gjatë debatit, shan me familje banorët në Big Brother VIP Albania

Meritoni eskalon gjatë debatit, shan me familje banorët në Big Brother VIP Albania

Magazina
Nuk fshihen më, ish-konkurrentët e Big Brother VIP Albania konfirmojnë romancën?

Nuk fshihen më, ish-konkurrentët e Big Brother VIP Albania konfirmojnë romancën?

Magazina
Fotot e papërpunuara të Jennifer Lopez, një pjesë e trupit të saj duket dukshëm ndryshe

Fotot e papërpunuara të Jennifer Lopez, një pjesë e trupit të saj duket dukshëm ndryshe

Magazina
Labinot Tahiri u çon ushqime shtetasve kosovarë të bllokuar në kufirin Serbi-Kroaci

Labinot Tahiri u çon ushqime shtetasve kosovarë të bllokuar në kufirin Serbi-Kroaci

Magazina
Edona Llalloshi publikon këndën

Edona Llalloshi publikon këndën "Deri kur...", dedikuar grave të vrara nga burrat

Magazina

"Miss Inteligjenca Artificale" - do të mbahet për herë të parë konkursi i bukurisë të modeleve digjitale

Magazina
Kalo në kategori