Rita Ora gjithnjë e më tepër po korr suksese në rrafshin ndërkombëtar të muzikës.

“Phoenix” është albumi i fundit i bukuroshes sonë, ku ka sjell disa këngë të reja dhe të cilat janë shndërruar në hite.

Kjo ka bërë që 29-vjeçarja të renditet lartë edhe në top-listat botërore sa i përket këngëve më të klikuara gjatë vitit të kaluar.

Në fakt, dy këngët e biondinës sonë gjenden në dhjetëshen më të mirë të listës “Official Charts”, ku përfshihen “For You” dhe “Anywhere”.

“Rezultatet janë wow. Artistja e katërt më e klikuar dhe 2 këngët më të dëgjuara të vitit 2018. Jam e nderuar që jam pjesë e kësaj liste”, shprehet Ora.

Ndryshe, Rita po vazhdon me koncertet anembanë globit duke promovuar këngët e albumit të fundit.

Këngëtari-ja më e klikuar në vitin 2018:

1. Ed Sheeran

2. Calvin Harris

3. Little Mix

4. Rita Ora

5. Coldplay

6. P!nk

7. Clean Bandit

8. Dua Lipa

9. George Ezra

10. Jess Glynne

Kënga më e klikuar në vitin 2018:

1. ‘Feel It Still’ – Portugal. The Man (Atlantic – Warner Music)

2. ‘These Days (feat. Jess Glynne, Macklemore & Dan Caplen)’ – Rudimental (Asylum – Warner Music)

3. ‘For You (Fifty Shades Freed)’ – Liam Payne & Rita Ora (Capitol – Universal Music)

4. ‘One Kiss’ – Calvin Harris & Dua Lipa (Columbia – Sony Music Entertainment)

5. ‘Shotgun’ – George Ezra (Columbia – Sony Music Entertainment)

6. ‘Lullaby’ – Sigala & Paloma Faith (Ministry of Sound – Sony Music Entertainment)

7. ‘Anywhere’ – Rita Ora (Atlantic – Warner Music)

8. ‘Flames’ – David Guetta & Sia (Parlophone – Warner Music)

9. ‘Paradise’ – George Ezra (Columbia – Sony Music Entertainment)

10. ‘What About Us’ – P!nk (RCA – Sony Music Entertainment). /Telegrafi/