Yje të mëdha botërore janë paraqitur në evenimentin e njohur si “UNICEF Summer Gala” në Porto Cerva të Italisë që u zhvillua të premten mbrëma.

Spektaklin e vodhi Rita Ora, e cila kishte veshur një fustan shumëngjyrësh, që vinte në pah bukurinë e saj.

Rita Ora (Foto: Getty Images)

Kolegia e saj 40-vjeçare, Nicole Scherzinger, ishte ndër yjet tjera që janë vlerësuar për veshjen në këtë ndejë.

Nicole Scherzinger (Foto: Getty Images)

Sa u përket modeleve, ajo që shkëlqeu ishte Emily Ratajkowski, e cila kishte veshur një fustan të zi, vende-vende të tejdukshëm.

Emily Ratajkowski (Foto: Getty Images)

Heidi Klum, Shanina Shaik e Michelle Rodriguez ishin bukuroshet tjera që janë vlerësuar për veshjet e tyre.

Heidi Klum, Andrea Panconesi dhe Rita Ora (Foto: Getty Images)

Rita, e cila ka qëndruar për pushime në Sardinia, ishte ylli kryesor i mbrëmjes, ndërsa është përpjekur të shoqërohet me sa më shumë të pranishëm.

Shanina Shaik (Foto: Getty Images)

Këngëtarja shqiptare me famë botërore është edhe Ambasadore e vullnetit të mirë e UNICEF-it.

Pati thashetheme se Rita nuk kishte veshur të brendshme, mirëpo fotografitë treguan se ajo kishte veshur një palë brekë të holla për të mbrojtur modestinë e saj.

Megjithatë, Rita kishte të brendshme (Foto: Splash News)

Më pas, këngëtarja kishte veshur një fustan të bardhë për të interpretuar në skenë. /Telegrafi/

Rita Ora (Foto: Getty Images)

Rita Ora (Foto: Getty Images)

Rita Ora (Foto: Getty Images)