LAJMI I FUNDIT:

Rio Ferdinand më në fund e zbulon se përse Henry dhe Ronaldo nuk flasin me CR7

Rio Ferdinand më në fund e zbulon se përse Henry dhe Ronaldo nuk flasin me CR7

Rio Ferdinand zbuloi së fundmi pse mendon se Thierry Henry ka një zënkë me Cristiano Ronaldon.

Legjenda angleze luajti së bashku me yllin portugez te Manchester United për gjashtë vjet, ndërsa CR7 ishte në Old Trafford.

Thierry Henry përfaqësoi Arsenalin nga 1999-2007 përpara se të transferohej te Barcelona dhe më pas te New York Red Bulls. Henry luajti në Ligën Premier kundër klubit rival dhe ndan një numër arritjesh me Ronaldon.

Dyshja ndajnë rekordin për çmimet e lojtarit më të mirë të sezonit me dy secili, si dhe më së shumti gola nga goditjeve të lira nga një lojtar i huaj me 12 secili.

Duke folur në një podcast të fundit, ish-ylli i Manchester United dhe Anglisë foli për ndjenjat e Henryt dhe brazilianit Ronaldo ndaj Cristiano Ronaldos.

Për Ronaldon brazilian, Ferdinand i tha Andreas Poke: “Ka një zënkë atje diku që e dini. Është shkaku i emrit. Unë mendoj për shkak të emrit, sikur të thotë: ‘Ti ma more emrin, kështu që unë kam një problem me ty'”.

UEFA refuzon të tërhiqet: Çështje kohësh kur Man United pritet t'i jepet goditja e rëndë
Lexo po ashtu UEFA refuzon të tërhiqet: Çështje kohësh kur Man United pritet t'i jepet goditja e rëndë

Stephen Howson shton: “Për shkak se ai ishte Ronaldo, apo jo. Më pas vjen Cristiano dhe të gjithë i referohen atij si “Ronaldo i shëndoshë” që është mungesë respekti”.

Duke diskutuar për legjendën e Arsenalit, ata thanë: “Është e njëjta gjë me Thierry (Henry). Thierry është i njëjti. Mënyra se si e shoh Thierryn duke folur për Cristianon, është më shumë ajo që ai nuk thotë. Ai nuk flet për të me asnjë gjallëri apo shkëndijë”.

“Është sikur po e nënvlerëson shumë Cristianon”, shtoi Ferdinand. “Kishte një klip në Highbury kur Henry e godet atë në pjesën e pasme të kokës ose diçka e tillë dhe Cristiano e shtyn atë”.

“Cristiano më pas shënoi golin e fitores dhe Henri po e merr goditjen me golashënuesin në prapavijë. Duket sikur ka një histori të vogël nënkomplot që ndoshta e bën atë me Thierry dhe ndoshta është ende në mendjen e tij në momente të tilla”, shtoi më tej legjenda e Djajve të Kuq. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Arda Guler realizon golin më të bukur deri më tani në Euro 2024

Përfaqësueset
UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

UEFA godet Shqipërinë, e gjobitë rëndë

Kombëtarja e Shqipërisë
Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Jens Lehmann zgjedh kombëtaren më të keqe në Euro 2024

Përfaqësueset
Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Portugalia 2-1 Çekia, nota e Ronaldos dhe lojtarëve të tjerë

Përfaqësueset
Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Rregulli i çuditshëm i FIFA-s e ndaloi yllin e Ligës Premier nga ndërrimi i kombësisë dhe të luajë në Euro 2024

Përfaqësueset
Portugalia e Ronaldos e nisë me fitore rrugëtimin në Euro 2024 - mposht Çekinë

Portugalia e Ronaldos e nisë me fitore rrugëtimin në Euro 2024 - mposht Çekinë

Përfaqësueset
Kalo në kategori