LAJMI I FUNDIT:

Renditja e re në UFC pas pensionimit të Khabibit – në listë gjenden më të mirët e të gjitha kohërave

Renditja e re në UFC pas pensionimit të Khabibit – në listë gjenden më të mirët e të gjitha kohërave

Khabib Nurmagomedov ka dështuar të futet në top pesëshen e më të mirëve të të gjitha kohërave në UFC.

Ylli 32-vjeçar shijoi fitoren e 29 në karrierën në përballjen ndaj Justin Gaethjes në UC 245.


Pas atij triumfi, dagestanezi njoftoi nga sporti i arteve marciale të përziera shkaku i premtimit të dhënë nënës dhe babait të tij të ndjerë se nuk do të luftonte më.

Nga ky veprim i tij, është krijuar një listë me top 50 luftëtarët më të mirë të të gjitha kohërave në UFC.

Më poshtë mund të shikoni listën e plotë me renditjen e më të mirëve, e që numri një vazhdon të jetë Georges St-Pierre:

50) Rafael dos Anjos

49) Benson Henderson

48) Tyron Woodley

47) Rich Franklin

46) Frank Shamrock

45) Gegard Mousasi

44) Ronda Rousey

43) TJ Dillashaw

42) Cris Cyborg

41) Chris Weidman

40) Nick Diaz

39) Michael Bisping

38) Alistair Overeem

37) Junior dos Santos

36) Tony Ferguson

35) Quinton Jackson

34) Bas Rutten

33) Kazushi Sakuraba

32) Urijah Faber

31) Vitor Belfort

30) Robbie Lawler

29) Tito Ortiz

28) Royce Gracie

27) Mirko Filipovic

26) Fabricio Werdum

25) Mauricio Rua

24) Lyoto Machida

23) Antonio Rodrigo Nogueira

22) Cain Velasquez

21) Henry Cejudo

20) Wanderlei Silva

19) Frankie Edgar

18) Max Holloway

17) Amanda Nunes

16) Conor McGregor

15) Dominick Cruz

14) BJ Penn

13) Dan Henderson

12) Chuck Liddell

11) Matt Hughes

10) Stipe Miocic

9) Randy Couture

8) Jose Aldo

7) Daniel Cormier

6) Khabib Nurmagomedov

5) Fedor Emelianenko

4) Demetrious Johnson

3) Anderson Silva

2) Jon Jones

1) Georges St-Pierre. /Telegrafi/

Credit: PA

Në trend Sport

Më shumë
Skena të shëmtuara pas finales Trepça-Ylli: Përleshje në palestrën

Skena të shëmtuara pas finales Trepça-Ylli: Përleshje në palestrën "Minatori" - theren dy persona

Sport
Gjashtë lojtarë të Barcelonës që mund të mos kenë të ardhme nën drejtimin e Hansi Flick

Gjashtë lojtarë të Barcelonës që mund të mos kenë të ardhme nën drejtimin e Hansi Flick

La Liga
Man City e sheh ish-lojtarin e tyre si zëvendësuesin perfekt të Guardiolas

Man City e sheh ish-lojtarin e tyre si zëvendësuesin perfekt të Guardiolas

Premier League
Si mund të luajë Bayernin nën urdhrat e Kompanys dhe me katër transferime

Si mund të luajë Bayernin nën urdhrat e Kompanys dhe me katër transferime

Bundesliga
Dy lojtarët që Flick i dëshiron te Barcelona

Dy lojtarët që Flick i dëshiron te Barcelona

La Liga
Tifozët pretendojnë se ‘futbolli ka vdekur’ pasi dolën detaje të reja të Ligës së Kampionëve

Tifozët pretendojnë se ‘futbolli ka vdekur’ pasi dolën detaje të reja të Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Kalo në kategori