“Avatar 2” mund të duhet të thyejë disa rekorde, sipas regjisorit James Cameron.

Regjisori 68-vjeçar tha për Revistën “GQ” se filmi ishte “shumë i shtrenjtë kur u pyet se sa kushtonte”, shkruan DailyMail.

Megjithëse nuk dha një numër të saktë në intervistë, ai bëri një analogji me shaka për të dhënë një ide të kostos.

“Duhet të jetë filmi i tretë apo i katërt me koston më të lartë në histori. Ky është pragu juaj. Ky është edhe pushimi juaj”, tha ai.

Ai gjithashtu iu referua si “rasti më i keq i biznesit në historinë e filmit”.

Sipas Revistës “Variety”, filmi i parë “Avatar” është filmi me fitimet më të larta të të gjitha kohërave.

Reklama

Intervista e regjisorit Cameron në “GQ” doli në të njëjtën ditë kur u publikua ‘trailer’-i përfundimtar, vetëm një muaj para se filmi të publikohet i plotë.

Reklama

Filmi i dytë, i titulluar “Avatar 2: The Way of Water”, rikthen pjesën më të madhe të kastit origjinal duke përfshirë: Worthington, Saldaña, Sigourney Weaver dhe Stephen Lang, por gjithashtu do të sjellë Kate Winslet dhe Vin Diesel në kastin e aktorëve.

“Avatar 2” do të dalë të premten e 16 dhjetorit. /Telegrafi/