LAJMI I FUNDIT:

Refuzoi t’ia jepte dorën, trajneri i Kroacisë thumbon atë të Kanadasë

Refuzoi t’ia jepte dorën, trajneri i Kroacisë thumbon atë të Kanadasë

Trajneri i Kroacisë, Zlatko Dalic i tha homologut kanadez John Herdman se duhet të mësojë disa gjëra pasi pretendoi se dyshja nuk shtrënguan duart pas ndeshjes së tyre në Kampionatin Botëror.

Selektori i Kroacisë pa skuadrën e tij të rikthehej nga goli i hershëm i Alphonso Davies – për të fituar ndeshjen e Grupit F në stadiumin “Khalifa International” 4-1 të dielën.


Përpara ndeshjes, trajneri i Kroacisë i kishte kërkuar Herdanit të tregonte pak respekt pasi ky i fundit u tha lojtarëve të tij që t’ua bënin jetën të pakëndshme kundërshtarëve të tyre në gjuhën fyese.

Kroacia mposhti Kanadanë 4-1 pasi fillimisht mbeti prapa me goditjen me kokë të Alphonso Davies.

“Nuk e pashë trajnerin tjetër pas ndeshjes. Nëse humbas apo fitoj, gjithmonë e përgëzoj trajnerin tjetër. Ai nuk ishte aty dhe kjo është mënyra e tij për t’i bërë gjërat. Ai është padyshim i çmendur. Ai është një trajner i mirë, është një profesionist me cilësi të lartë, por do t’i duhet pak kohë që të mësojë disa gjëra”, ka thënë Dalic.

Një gazetë kroate iu kundërpërgjigj Herdmanit duke vendosur një imazh të tij të zhveshur me fotoshop në kopertinën e tyre të përparme – disa ditë pasi ai pretendoi me guxim se skuadra e tij do të shkelte skuadrën e Kroacisë kur të takohen tjetër (por me një fjalor fyes).

Në hakmarrje ndaj komenteve të tij, gazeta e përditshme tabloid kroate ’24 Sata’ botoi foton në faqe të plotë të një bariu të zhveshur me flamuj kanadezë në formë gjetheje mbi gojën e tij, së bashku me titullin që përkthehej në: ‘Ti e ke gojën, por a i keni edhe topat?’.

Djemtë e Dalic përballen me belgët të enjten dhe një fitore do t'i bëjë ata të kalojnë në nokaut

Fitorja e la Kroacinë në krye të grupit, duke barazuar katër pikë me Marokun, të cilët mposhtën Belgjikën merezultat 2-0.

Djemtë e Dalic përballen me belgët në ndeshjen e tyre të fundit në grup të enjten, duke e ditur se një barazim do t’i kalonte në fazën e eliminim direkt. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kvaratskhelia insiston të largohet nga Napoli - shpreson t'i bashkohet gjigantit evropian

Kvaratskhelia insiston të largohet nga Napoli - shpreson t'i bashkohet gjigantit evropian

Serie A
Plani që Enzo Maresca ka hartuar për yllin e Chelseat i bindi drejtuesit e klubit ta punësojnë atë

Plani që Enzo Maresca ka hartuar për yllin e Chelseat i bindi drejtuesit e klubit ta punësojnë atë

Premier League
Ancelotti ka rrëfyer historinë e pabesueshme kur u përpoq ta linte Zidanen jashtë autobusit të ekipit për shkak të vonesës

Ancelotti ka rrëfyer historinë e pabesueshme kur u përpoq ta linte Zidanen jashtë autobusit të ekipit për shkak të vonesës

Serie A
Eskalon situata te Kameruni: Samuel Eto'o përplaset me trajnerin Brys

Eskalon situata te Kameruni: Samuel Eto'o përplaset me trajnerin Brys

Përfaqësuesja e Kosovës
“Gjithçka mund të ndodhë”, ylli i Real Madridit lë të hapur mundësinë e largimit

“Gjithçka mund të ndodhë”, ylli i Real Madridit lë të hapur mundësinë e largimit

La Liga
Ekskluzive: Nazmi Gripshi i lirë nga 30 qershori, vërshohet nga ofertat si nga vendi ashtu edhe nga Evropa

Ekskluzive: Nazmi Gripshi i lirë nga 30 qershori, vërshohet nga ofertat si nga vendi ashtu edhe nga Evropa

Superliga
Kalo në kategori