LAJMI I FUNDIT:

Redaktori i sportit në Bjellorusi humb bastin, ha gazetën e tij! (Foto)

Redaktori i sportit në Bjellorusi humb bastin, ha gazetën e tij! (Foto)

Një redaktor sporti në Bjellorusi ka mbajtur premtimin e tij duke ngrënë faqe nga gazeta e tij në momentin që nuk parashikoi si duhet ecurinë e një skuadre vendase në sportin e hokej në akull.

Reklama

Vyacheslav Fedorenkov, i cili shkruan për gazetën kryesore në Bjellorusi, “Pressball”, pohoi se Dinamo Minsk nuk do të arrinte në “play off” të Kontinental Hockey League (KHL), një turne ndërkombëtar që dominohet nga ekipet ruse.

Emiratet Arabe dënojnë Gyanin për shkak të stilit ‘jo-etik’ të flokëve (Foto)
Lexo po ashtu Emiratet Arabe dënojnë Gyanin për shkak të stilit ‘jo-etik’ të flokëve (Foto)

Por, skuadra i tregoi se e kishte gabim, duke e detyruar Zotin Federenkov “të hante” atë që kishte shkruar, transmeton Telesport.

“Do të bëja gjithçka për skuadrën e zemrës, megjithatë në të ardhmen do të mendohem dy herë para se të bëj një premtim. Unë e mbajta premtimin tim, por edhe trajnerët dhe lojtarët duhet të mbajnë premtimet e tyre në të ardhmen”, ka thënë Federekov.

Kampionia e botës në freestyle 'turpëron' Xhakën dhe Mustafin, i jep leksione si duhet dribluar (Foto/Video)
Lexo po ashtu Kampionia e botës në freestyle 'turpëron' Xhakën dhe Mustafin, i jep leksione si duhet dribluar (Foto/Video)

Trajneri i Dinamo Minsk, Craig Woodcroft, tha: “Do ta mbaj gjithmonë mend atë që ka bërë, sa herë ta shoh përballë”.

Supë dhe gazetë… hmmm sa e shijshme!

Në trend Sport

Më shumë
Arsenalit iu desh të ndryshonte emrin e stadiumit në Ligën e Kampionëve, arsyja është shumë interesante

Arsenalit iu desh të ndryshonte emrin e stadiumit në Ligën e Kampionëve, arsyja është shumë interesante

Liga e Kampionëve
UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

Kombëtarja e Shqipërisë
Barcelona mund të hasë në vështirësi në blerjen përfundimtare të kartonit të Joao Felix

Barcelona mund të hasë në vështirësi në blerjen përfundimtare të kartonit të Joao Felix

La Liga

"Çfarë po bën ai në ekipin tonë", tifozët shpërthejnë me komente pas një gabimi trashanik nga Barcelona

La Liga
Amir Rrahmani u detyrua ta lëshoj fushën i lënduar

Amir Rrahmani u detyrua ta lëshoj fushën i lënduar

Liga e Kampionëve
Shqetësime te Inter Miami, Messi dhe Alba u larguan nga fusha në pjesën e parë për shkak të lëndimeve

Shqetësime te Inter Miami, Messi dhe Alba u larguan nga fusha në pjesën e parë për shkak të lëndimeve

Ligat tjera
Kalo në kategori