LAJMI I FUNDIT:

Reali merr fitore përballë Vallecanos

Reali merr fitore përballë Vallecanos
(Foto: Getty Images)

Edhe pse nuk kishte ndonjë objektiv në ndeshjen e xhiros së 36-të, Real Madridi ka marrë fitore përballë Rayo Vallecanos (2-1) në Santiago Bernabeu.

Reklama

Rezultati u zhbllokua në minutën e 31-të përmes Karim Benzemas, i cili u asistua nga Federico Valverde.

Ky ishte goli i vetëm në fraksionin e parë dhe me epërsi prej një goli, skuadrat shkuan në pushim.

(Foto: Getty Images)

Sfida u bë dramatike në minutat e fundit (84’) kur Raul de Tomas i barazoi shifrat. Megjithatë, Los Blancos u kthyen për ta fituar takimin e me golin e Rodrygos (89’).

Derisa për Real Madridin kjo fitore nuk kishte ndonjë rëndësi, Rayo Vallecano thuajse i ka humbur gjasat për një vend në Ligën e Konferencës. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Çmenduri në Francë, portieri pret penalltinë në minutën e fundit dhe shënon në shtesë golin e barazimit

Ligat tjera
Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Liga Premier pranon gabimin trashanik në dëm të Liverpoolit kur iu anulua goli i rregullt

Premier League
Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Gjashtë ish-lojtarët e Bayern Munichut që nuk do të besoni se ende luajnë në vitin 2023

Bundesliga
Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

Barcelona po akuzohet për ryshfet, Guardiola flet për këtë temë dhe zbulon se si i fitonin ndeshjet sa ishte trajneri i tyre

La Liga
Asistim fantastik nga Shaqiri, ylli kosovar vendimtar në fitoren e Chicagos

Asistim fantastik nga Shaqiri, ylli kosovar vendimtar në fitoren e Chicagos

Ndërkombëtare
Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Zbulohet klubi që i bëri Mourinhos “ofertën më të çmendur në historinë e futbollit” – ai e refuzoi për të qëndruar te Roma

Ligat tjera
Kalo në kategori