Christian Eriksen vazhdon të jetë lojtari më i kërkuar nga Real Madridi.

Mesfushori danez ka shkëlqyer në vitet e fundit me fanellën e Tottenham Hotspur.

Por së fundmi në garë për transferimin e tij janë futur fuqishëm gjiganti spanjoll Real Madrid.

Sipas asaj që ka shkruar Daily Mail, Real Madridi do të tentojë transferimin e danezit qysh në afatin kalimtar të janarit.

Los Blancos e shohin Eriksenin si zëvendësimin adekuat për kroatin Luka Modric që mund të largohet në drejtim të Interit.

Christian Eriksen dhe Luka Modric . (Photo by Laurence Griffiths/Getty Images/Guliver)

Kampionët e Evropës janë gati të paguajnë 120 milionë euro në drejtim të Spurs për transferimin e Eriksen.

Por për të ardhur deri tek ky transferim i bujshëm, Los Blancos duhet ta mposhtin konkurrencën e Barcelonës dhe Paris Saint Germainit.

26-vjeçari ka kontratë me Tottenham deri në qershor të vitit 2020 por që ende nuk ka pranuar rinovimin.

Eriksen iu bashkua skuadrës angleze pesë vite më parë nga Ajaxi për një shumë prej 13,5 milionë euro. /Telegrafi/