Real Madridi vazhdon me fitore, ngjitet përkohësisht në vendin e dytë

Real Madridi ka marr fitore ndaj Eibarit me rezultat 2-0 në kuadër të javës së 29-të në La Liga.

Të besuarit e Zinedine Zidanes ishin të qartë nga fillimi, duke synuar që të shënojnë sa më herët.

Karim Benzema rrezikoi i pari në minutën e 4-të, ndërsa shënoi dy minuta më vonë, por që goli i tij u anulua për pozitë jashtë loje.

Realit iu anulua edhe një gol në minutën e 37-të, por sërish iu anulua për pozitë jashtë loje.

Goli i parë në ndeshje erdhi në minutën e 41-të kur Marco Asensio shënoi për 1-0.

Në pjesën e dytë Reali vazhdoi të rrezikojë, po për të gjetur golin e dytë u desh të pritej minuta e 73-të.

Karim Benzema gjeti rrjetën pas një asistimi të Junior Vinicius.

Deri në fund nuk kishte më gola dhe Real Madridi me 63 pikë kalon në vendin e  dytë. /Telegrafi/

Standings provided by SofaScore LiveScore

Për tre muaj, 50 baste: Publikohet videoja ku Tonali mezi pret të ndëshkohet me karton të verdhë

Reagon babai i Olti Hysenit, pas deklaratës 'bombastike' të lojtarit të talentuar

Zbulohet emri i vërtetë i Kylian Mbappes - ka lënë të shokuar fansat e tij

Një minutë në fushë kushton 2 milionë euro – dështimi më i madh i Chelseat nga blerjet e fundit

Kalimi te Real Madridi nuk ka të bëjë me paratë: Zbulohet pasuria neto e Kylian Mbappes