LAJMI I FUNDIT:

Real Madridi me ultimatum për Mbappen  

Real Madridi me ultimatum për Mbappen  

Real Madridi do të bëjë një ofertë për Kylian Mbappen në afatin kalimtar të janarit. Javët e fundit ka pasur sugjerime nga shtypi vendas se Erling Haaland është një alternativë realiste për superyllin francez, por ata do të bëjnë përpjekje për të nënshkruar me të.

Sipas mediumit Diario AS, Real Madridi do t’i paraqesë një ofertë Mbappes më 1 janar, data e parë e disponueshme që ai mund ta bëjë këtë me më pak se gjashtë muaj të mbetur nga marrëveshja e tij.

Më pas, Los Blancos thuhet se do t’i japin yllit francez një afat prej dy javësh, deri më 15 janar për të pranuar ofertën e tyre.

Real Madridi mbetet destinacioni më realist i Mbappes në vitin 2024
Lexo po ashtu Real Madridi mbetet destinacioni më realist i Mbappes në vitin 2024

Më parë Mbappe kishte rezistuar të nënshkruante ndonjë gjë për të ruajtur marrëdhëniet me PSG-në në vitin 2021, kur Los Blancos menduan se kishin përfunduar një marrëveshje, por këtë herë ata nuk do të pranojnë asnjë përgjigje tjetër nga Mbappe që nuk është një kontratë e nënshkruar.

Nëse Mbappe vonon ose refuzon ofertën, Real Madridi do ta zhvendosë vëmendjen në ndjekjen e Haaland, pasi ka qenë në bisedime me norvegjezin përpara lëvizjes së tij të suksesshme në Manchester City.

Haaland thuhet se i ka thënë kampit të tij që të mos mbyllë opsionet e tij për t’u bashkuar me Real Madridin dhe ka shumë arsye për të dyshuar se ai mund t’u përshtatet edhe atyre.

Real Madridi planifikon transferimin e Haalandit për vitin 2024 pas sugjerimit të agjentit
Lexo po ashtu Real Madridi planifikon transferimin e Haalandit për vitin 2024 pas sugjerimit të agjentit

Jo vetëm që ai është një numër nëntë i pastër, i cili do të përshtatej më mirë me Vinicius Junior dhe Rodrygo Goes, mendjemadhësia që rrethon Mbappen tani është një faktor për t’u marrë parasysh për Los Blancos.

Thënë kjo, është e vështirë të imagjinohet që Real Madridi të heqë dorë nga Mbappe pas një ndjekjeje që ka zgjatur pak më pak se një dekadë tani. /Telegrafi/


Në trend Sport

Më shumë
Lista me 14 lojtarë të Liverpoolit tani janë të lirë për të thyer rregullin e rreptë të Klopp

Lista me 14 lojtarë të Liverpoolit tani janë të lirë për të thyer rregullin e rreptë të Klopp

Premier League
Zbulohet hapi i ardhshëm i Xavit pas largimit nga Barcelona në fund të sezonit

Zbulohet hapi i ardhshëm i Xavit pas largimit nga Barcelona në fund të sezonit

La Liga
Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Klubi i famshëm anglez buzë humnerës për shkak të problemeve financiare

Premier League
Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Qeveria spanjolle i detyrohet Dani Alvesit 1.2 milion euro, paratë mund të përdoren për të orkestruar lirimin nga burgu

Ndërkombëtare
Katër 'bomberët' që Chelsea ndjekë për sezonin e ardhshëm - secili më i mirë se tjetri

Katër 'bomberët' që Chelsea ndjekë për sezonin e ardhshëm - secili më i mirë se tjetri

Premier League
Mega ofertë nga gjiganti evropian për Alonson - 23 milionë euro pagë në vit

Mega ofertë nga gjiganti evropian për Alonson - 23 milionë euro pagë në vit

Bundesliga
Kalo në kategori