LAJMI I FUNDIT:

Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

Real Madridi nxjerr në shitje Valverden

Klubi i madh spanjoll, Real Madridi thuhet se po nxjerr në shitje mesfushorin uruguaian, Federico Valverde.

Reklama

Reali ka plane të mëdha për të rigjallëruar mesfushën e tyre këtë verë, pasi mendon disa transferime.

Kështu, sipas mediumit të njohur Relevo, Valverde mund të sakrifikohet për të ndihmuar ‘zbavitjen’ e tyre të blerjeve të verës.

Nga kriza ndaj Man Cityt tek ndërtimi i Real Madridit të ri
Lexo po ashtu Nga kriza ndaj Man Cityt tek ndërtimi i Real Madridit të ri

Reali po shikon Jude Bellingham (Borussia Dortmund) dhe Gabri Veiga (Celta Vigo) për të shtuar në mesfushën e dyshes franceze Aurelien Tchouameni dhe Eduardo Camavinga.

Si të tillë, ata janë të përgatitur të lejojnë largimin e Valverdes për të lënë vend për transferimet e reja dhe për të fituar para nga shitja e tij.

Pochettino e do njërin ndër yjet më të mëdhenj të Real Madridit te Chelsea
Lexo po ashtu Pochettino e do njërin ndër yjet më të mëdhenj të Real Madridit te Chelsea

Çmimi i mesfushorit uruguaian në treg vlerësohet të jetë 100 milionë euro.

24-vjeçari mburrej me një rekord prej 12 golash dhe 7 asistimesh në 56 ndeshje këtë sezon. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kryetari i Gjilanit poston foto të një stadiumi modern dhe ironizon me projektin e Suharekës për stadiumin e ri

Kosovë
Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Messi tregon keqardhjen që kishte te PSG pasi fitoi Kupën e Botës: Isha i vetmi lojtar i Argjentinës që nuk u nderua në klubin e tij

Përfaqësueset
“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

“Kokën lartë, nuk u dorëzuam edhe pas golit” – Armend Thaqi analizon ndeshjen ndaj Plzenit

Ligat tjera
Shënoi në sekondën e fundit të ndeshjes, portieri i Lazios me deklaratë interesante: Gjëja më e vështirë ishin shuplakat e shokëve

Shënoi në sekondën e fundit të ndeshjes, portieri i Lazios me deklaratë interesante: Gjëja më e vështirë ishin shuplakat e shokëve

Serie A
Ancelotti zbulon emrin e ekipit favorit për të fituar Ligën e Kampionëve

Ancelotti zbulon emrin e ekipit favorit për të fituar Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

Messi shpjegon pse vendosi të bëjë tatuazhin e Barcelonës në këmbën e tij pasi iu bashkua PSG-së

La Liga
Kalo në kategori