LAJMI I FUNDIT:

Real Madridi mban rekordin e shpenzimeve brenda një afati kalimtar, mbi 250 milionë euro blerje në vitin 2009 (Foto)

Real Madridi mban rekordin e shpenzimeve brenda një afati kalimtar, mbi 250 milionë euro blerje në vitin 2009 (Foto)

Real Madridi është skuadra që ka shpenzuar më së shumti për blerje brenda një afati kalimtar.

Reklama

Gjiganti spanjoll është skuadër që njihet për blerjet e shumta dhe atë me shifrat të larta, ku deri në vitin e kaluar mbante rekordin e blerjes më të shtrenjtë, atë të Gareth Bale nga Tottenhami për rreth 100 milionë euro.

Real Madridi arkëtoi 120 milionë vetëm nga tre rezervistë
Lexo po ashtu Real Madridi arkëtoi 120 milionë vetëm nga tre rezervistë

Megjithatë, Mbretërit janë gjithashtu skuadra që ka shpenzuar më së shumti brenda një afati kalimtar dhe këtë e kanë bërë në verën e vitit 2009.

Në verën e vitit 2009, Reali ka shpenzuar hiç më pak se 257.4 milionë euro në transferimin e tetë futbollistëve, ku të gjithë janë emra të mëdhenj të futbollit evropian dhe botëror, transmeton Telegrafi.

Blerjet më të mira në histori të Real Madridit dhe Barcelonës (Foto)
Lexo po ashtu Blerjet më të mira në histori të Real Madridit dhe Barcelonës (Foto)

Transferimi më i shtrenjtë i Reali në atë vit ishte padyshim Cristiano Ronaldo, i cili erdhi nga Manchester Unitedi për 94 milionë euro, ndërsa pas tij vijnë Leita Kaka nga Milani për 65 milionë euro dhe Xabi Alonso nga Liverpooli e Karim Benzema nga Lyoni për nga 35 milionë euro.

Përveç këtyre katër yjeve, Reali transferoi edhe futbollistë tjerë spanjollë si Raul Albiol, Alvaro Negredo, Alvaro Arbeloa dhe Esteban Granero, të cilët kushtuan më pak. /Telegrafi/

Blerjet e Realit dhe çmimet e tyre: 

Në trend Sport

Më shumë
Arsenalit iu desh të ndryshonte emrin e stadiumit në Ligën e Kampionëve, arsyja është shumë interesante

Arsenalit iu desh të ndryshonte emrin e stadiumit në Ligën e Kampionëve, arsyja është shumë interesante

Liga e Kampionëve
UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

UEFA gjobit Shqipërinë me 44 mijë euro për ekseset në ndeshjen ndaj Polonisë, i jep edhe pesë paralajmërime

Kombëtarja e Shqipërisë
Barcelona mund të hasë në vështirësi në blerjen përfundimtare të kartonit të Joao Felix

Barcelona mund të hasë në vështirësi në blerjen përfundimtare të kartonit të Joao Felix

La Liga

"Çfarë po bën ai në ekipin tonë", tifozët shpërthejnë me komente pas një gabimi trashanik nga Barcelona

La Liga
Amir Rrahmani u detyrua ta lëshoj fushën i lënduar

Amir Rrahmani u detyrua ta lëshoj fushën i lënduar

Liga e Kampionëve
Shqetësime te Inter Miami, Messi dhe Alba u larguan nga fusha në pjesën e parë për shkak të lëndimeve

Shqetësime te Inter Miami, Messi dhe Alba u larguan nga fusha në pjesën e parë për shkak të lëndimeve

Ligat tjera
Kalo në kategori