LAJMI I FUNDIT:

Real Madridi konsideron transferimin e talentit të Bayern Munichut si alternativë për Mbappen

Real Madridi konsideron transferimin e talentit të Bayern Munichut si alternativë për Mbappen

Një nga zhvillimet e mëdha për t’u mbajtur nën sy gjatë muajve të ardhshëm do të jetë situata e Kylian Mbappe në Paris Saint-Germain. Kontrata aktuale e 24-vjeçarit skadon në fund të këtij sezoni dhe në këtë fazë, një marrëveshje rinovimi nuk është afër.

PSG është e vendosur të mos e lejojë Mbappen të largohet falas, kështu që ata do të përpiqen ta lidhin atë me një marrëveshje të re. Real Madridi shpreson për të kundërtën, në mënyrë që verën e ardhshme të mund ta nënshkruajë si lojtar i lirë.


Nëse Mbappe nënshkruan një kontratë të re, Real Madridi nuk ka gjasa të përpiqet ta nënshkruajë atë.

Mbappe arrin marrëveshje të re me PSG-në, ky është një lajm i mirë edhe për Real Madridin
Lexo po ashtu Mbappe arrin marrëveshje të re me PSG-në, ky është një lajm i mirë edhe për Real Madridin

Ata mund të zgjedhin të nënshkruajnë një alternativë dhe një nga emrat që interesohen është 18-vjeçari i Bayern Munichut, Mathys Tel.

Sipas mediumit Defensa Central, Real Madridi po shqyrton një lëvizje për Tel nëse Mbappe nuk bashkohet verën e ardhshme.

Adoleshenti është shumë i vlerësuar në të gjithë Evropën, dhe veçanërisht në klubin e tij aktual Bayern Munich.

Tel aktualisht është rezervë për Harry Kane në Bayern, dhe ai mund të vendosë që Real Madridi është një fanellë më e mirë për të, gjë që mund të bëjë të mundur një lëvizje. Megjithatë, në këtë fazë, interesi i Los Blancos është në fazat e hershme. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Meç i madh i boksit mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk - detajet minutë pas minute

Boks
Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

Gjithçka çfarë duhet të dini për meçi mes Tyson Fury dhe Oleksandr Usyk: Koha, titujt, rekordet dhe pesha e tyre

Boks
Real Madrid ka një bishë 19-vjeçare në skuadër: Turku i talentuar Arda Guler tregoi trupin pas stërvitjeve të shumta

Real Madrid ka një bishë 19-vjeçare në skuadër: Turku i talentuar Arda Guler tregoi trupin pas stërvitjeve të shumta

La Liga
Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

Mbrojtësi i Borussia Dortmund trondit me pamjen e tij - ai fiton 10 milionë euro në vit dhe pas dy javësh ka finalen e Ligës së Kampionëve

Liga e Kampionëve
Modric refuzoi dy oferta të mëdha për të qëndruar në Real Madridi, madje ka ulur edhe pagën

Modric refuzoi dy oferta të mëdha për të qëndruar në Real Madridi, madje ka ulur edhe pagën

Serie A
Dhjetë nënshkrimet më të mira të Jurgen Klopp si trajner i Liverpool - Salah, Mane dhe të tjerët

Dhjetë nënshkrimet më të mira të Jurgen Klopp si trajner i Liverpool - Salah, Mane dhe të tjerët

Premier League
Kalo në kategori