Real Madridi kalon fazën e grupeve me fitore – triumfon ndaj Club Brugges

Club Brugge vs Real Madrid (Foto: Dean Mouhtaropoulos/Getty Images/Guliver)

Real Madridi ka fituar më shumë vështirësi ndaj Club Brugges, por që nuk e kishte presionin e kualifikimit në 1/16 e finales.

Los Blancos e kishin siguruar më herët  kalimin në fazën e eliminimit direkt, por që e fituan këtë takim me rezultat 3-1.

Pjesa e parë përfundoi pa gola, por në të dytën u shënuan tri golat.

Rodrygo Goes e shënoi golin e parë të takimit në minutën e 53-të me asistimi e Alvaro Odriozolas.

Mirëpo, vendasit i barazuan shifrat në 1-1 me golin e Hans Vanaken (55’), që u shërbye mjaftë mirë nga Emmanuel Dennis.

Vinicius Junior ishte ai që e riktheu epërsinë e madrilenëve në minutën e 64-të, me një asistim të bashkëkombësit të tij që e shënoi golin e parë.

Skuadra e Zinedine Zidanes shënoi edhe golin e tretë në këtë ballafaqim me anë të Luka Modricit (90+1) me një asistim të bukur nga Casemiro.

Real Madridi ka përfunduar në vendin e dytë në Grupi A me 11 pikë të arkëtuara, PS-ja si lider me 16, Club Brugge me tri dhe Galatasaray me dy sosh. /Telegrafi/

Barcelona po nënshkruan mega-kontratë, ajo do t'i sjellë klubit mbi një miliard euro

Shkodran Mustafi parashikon fituesin e Kampionatit Evropian dhe paralajmëron rikthimin në futboll

Zinedine Zidane ‘një hap larg’ emërimit si trajner i gjigantit të njohur evropian

E ardhmja e Guardiolës tek Man City në dyshim – një emër i ri del favorit për ta zëvendësuar atë

Granit Xhaka mesazh Arsenalit për titullin kur kanë mbetur edhe gjashtë xhiro deri në mbyllje

Ka pesë vite pjesë e klubit, çmimi qesharak i shitjes që Reali i ka vendosur yllit të skuadrës