LAJMI I FUNDIT:

Reagon Valencia: 35 për qind e rasteve me coronavirus na erdhën nga Milano

Reagon Valencia: 35 për qind e rasteve me coronavirus na erdhën nga Milano

Valencia ka lëshuar një njoftim se infektimi i lojtarëve të tyre me coronavirus erdhi në ndeshjen ndaj Atalantas në Ligën e Kampionëve.

Reklama

Ndeshja mes skuadrës spanjolle dhe asaj italiane u zhvillua në San Siro, derisa vendasit kishin arritur të triumfonin 4-1.

Autoritetet italiane kishin paralajmëruar se ka një rrezikshmëri të lartë se mund të infektohen edhe lojtarët, mirëpo ndeshja ishte zhvilluar me dyer të mbyllura.

Pamje nga ndeshja . (Photo by UEFA Pool/Getty Images)

“Edhe pse vendosëm rregulla strikte pas ndeshjes në Ligën e Kampionëve në Milano me 19 shkurt 2020, një njoftim nga autoritetet italiane ka bërë me dije se ekzistonte një rrezikshmëri e lartë ditë më vonë”, thuhet në njoftimin e Valencias.

Pas konfirmimit të pesë rasteve të Valencias me coronavirus, Atalanta shkon në izolim
Lexo po ashtu Pas konfirmimit të pesë rasteve të Valencias me coronavirus, Atalanta shkon në izolim

“Ata kishin larguar stafin dhe gjërat për rreth, mirëpo nga aty, 35 për qind e lojtarëve tonë u infektuan me coronavirus”, ka shtuar më tej klubi spanjoll.

Fillimisht u raportuan pesë lojtarë të infektuar te Valencia, mirëpo numri ka shkuar duke u rritur shkaku i kontakteve mes tyre. /Telegrafi/