LAJMI I FUNDIT:

Reagimi i Sarah Jessica Parker ndaj spekulimeve të vazhdueshme për martesën e saj

Reagimi i Sarah Jessica Parker ndaj spekulimeve të vazhdueshme për martesën e saj
Sarah Jessica Parker dhe Matthew Broderick (Foto: Mike Coppola/Getty Images for Tribeca Film Festival/Guliver)

Aktorja e famshme, Sarah Jessica Parker dhe Matthew Broderick, janë të martuar për më shumë se dy dekada, por si çdo çift i njohur ata ishin viktima të spekulimeve të mediave që parashikonin divorcin e tyre.

Edhe pse shumë të famshëm injorojnë shkrime të tilla në media, Sarah ka postuar në Instagram një fotografi të postës elektronike, të cilin e ka marrë nga National Enquirer, duke kërkuar një koment për polemikat e supozuara që ajo kishte në rrugët e Londrës disa ditë përpara përvjetorit të saj të 22 të martesës. Aktorja menjëherë filloi të argumentojë pretendimet e tyre.


“Mbi një dekadë, të pavërteta të njëjta dhe të pakuptimta. Si zakonisht, disa ditë para përvjetorit tonë më 19 maj, National Enquirer investon çdo vit përpjekjen më të madhe për të shpikur dhe gërmuar kur isha me bashkëshortin tim në Londër. Gjatë kësaj kohe nuk kishte kurrfarë konflikti. Fëmijët e mi dhe unë jemi krenarë me punën që ai bën. Pas shumë mendimeve, vendosa t’ua dërgoja një letër tipike këtyre njerëzve”, ka shkruar Parker, transmeton KosovaPress.

Të gjitha lajmet nga Sarah Jessica Parker
Lexo po ashtu Të gjitha lajmet nga Sarah Jessica Parker

“Hej National Enquirer, pse ne nuk do të festonim 22 vjet martesë dhe 27 vjet që bëhen qëkur jemi në lidhje? Pavarësisht, maltretimit tuaj të pafund, ne po i afrohemi tri dekadave dashuri, respekt, familje dhe shtëpi. Aty gjendet edhe ‘luga juaj’ e ‘burimit të besueshëm’”, ka thënë më tej aktorja.

View this post on Instagram

Just like clockwork. Over a decade of the same untrue, disgraceful nonsense.  As usual, days ahead of our anniversary on May 19th, The National Enquirer is making its annual best effort to fabricate and undermine, this time a blissful 4 days with my husband in London. There was no "screaming match" as alleged in a restaurant or on the street, nor was there a confrontation as alleged about his time in London. My children and I are enormously proud of the work he is doing.  After much thought I have decided to share a typical letter of "inquiry" from these people. As if the truth, a response or any comments from me or my publicist had any bearing on what they threaten to "report" .  Hey National Enquirer and your sister publications, why not celebrate a marriage of 22 years and relationship of 27 years? Because, despite your endless harassment and wasted ink, we are nearing 3 decades of love, commitment, respect, family and home.  There's your "scoop" From a "reliable source". #tabloidharassment

A post shared by SJP (@sarahjessicaparker) on May 15, 2019 at 8:36pm PDT

Miket e saj, përfshirë Gwyneth Paltrow, Linda Evangelista dhe Bridget Everett, e kanë mbështetur atë për postimin e guximshëm.

“Kjo është shkëlqyeshëm. Urime përvjetori”, ka shkruar Paltrow. “Skuadra SJ! Urime përvjetori për njërin nga çiftet e mia më të adhuruara! Jua dua”, ka komentuar Everett.